У «Волинській різні» звинуватять Росію

0

volynj2

Парламенти України, Польщі і Литви оголосять спільну заяву щодо винуватців трагедії на Волині під час Другої світової війни

Про це журналістам у Києві повідомив голова Верховної Ради Анрій Парубій, передає Depo.ua.

“Я свого часу виступив з ініціативою спільного звернення трьох парламентів України Польщі і Литви з подій, які відбулися на наших землях з початком Другої світової. Треба зняти напругу між Україною і Польщею. В цій заяві передбачається вказати, хто був винуватцем трагедії на цих землях. А винуватцями були Російська імперія і німецький нацизм, які розпочали війну”, – зазначив Парубій.

За його словами, завтра відбудеться одночасне засідання трьох комітетів парламентів України, Польщі і Литви з цього приводу.

“У четвер Верховна Рада, парламенти Польщі і Литви спільно зазначать, хто був винуватцем трагедії на нашій землі в середині минулого століття і зазначено, що російський імперіалізм продовжує ту ж саму політику і зараз. Це буде унікальна річ, коли три парламенти дадуть оцінку не лише спільній історії, а і сучасним діям російського імперіалізму”, – наголосив Парубій.

Нагадаємо, 22 липня Сейм Польщі 442 голосами ухвалив резолюцію “Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА”. У документі йдеться, що від геноциду на Волині у 1943-45 рр. загинули понад 100 тис. поляків. У серпні Верховна Ради України висловила розчарування з цього приводу.

Також, польський Сейм має намір розглянути законопроект про кримінальну відповідальність за заперечення “злочинів українців” проти євреїв та поляків в часи Другої світової війни.

Все це відбувається в рамках антиукраїнської істерії, яку роздувають праві консерватори з партії “Право і справедливість”, котрі недавно прийшли до влади в Польщі.

Loading...Залишити коментар