Угорщина погрожує Україні санкціями через мовну статтю - Перший Соціальний

Угорщина погрожує Україні санкціями через мовну статтю

0

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт буде вимагати ввести санкції проти України, якщо новий закон про освіту не буде відкликаний.

За його словами, доля закордонних угорців не є предметом торгу для Угорщини, і через це Україна повинна відкликати свій закон про освіту, який, на його думку, утискає права нацменшин, повідомляє Радіо Свобода.

“Ми боротимемося до останнього за відкликання Україною цього закону… В цій справі не може бути компромісу”, – наголосив глава МЗС Угорщини.

За словами міністра, якщо з боку України не будуть вжиті необхідні заходи, можуть набути чинності штрафні санкції ЄС, які торкнуться сфери торгівлі, адже умови асоціації містять домовленість про вільну торгівлю, яка відкриває перед Україною європейські ринки.

Сійярто зазначив, якщо буде визнано, що Україна порушила основні принципи угоди про асоціацію з ЄС, то наслідком цього може стати запровадження торговельних та економічних санкцій.

Міністр повідомив, що на зустрічі на українському Закарпатті, в Ужгороді, 9 жовтня представники угорської меншини, делегати від громадських організацій, духовенство та педагоги просили угорську владу не відступатися від зайнятої позиції. І тому вирішити цю проблему, на думку Сійярто, може тільки відкликання закону про освіту.

Він назвав “цинічною казкою” аргумент про необхідність ухвалення такого закону внаслідок незнання закарпатськими угорцями української мови і наголосив, що його країна буде спростовувати такі пояснення на всіх міжнародних форумах.

Сійярто додав, що, на його думку, немає нічого спільного між навчанням рідною (угорською – ред.) мовою і знанням української мови. Поліпшити знання української можливо, і здобуваючи освіту угорською мовою, вважає він.

Глава угорського МЗС підтвердив намір узгодити точки зору з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, який приїде в Будапешт 12 жовтня, проте попередив, що шлях у Європу для України лежить через Угорщину не тільки в географічному сенсі.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада прийняла закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Нова редакція закону передбачає, що діти, які підуть у школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі – перші чотири роки. З п’ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою.

4 іноземні держави висловили своє занепокоєння новим законом, який, нібито, дискримінує мови нацменшин.

Парламент Угорщини випустив ультимативну резолюцію з цього приводу. Схожу позицію зайняв також парламент Румунії.

25 вересня Порошенко підписав закон, 27 вересня його опубліковано і 28 жовтня він набере чинності.

Міністерство закордонних справ України направило закон “Про освіту” на експертизу у Венеціанську комісію. Також, на 12 жовтня обговорення Закону відбудеться на засіданні Парламентської Асамблеї Ради Європи.
Loading...Залишити коментар