Україна опустилась до рівня найбідніших країн Африки

0

Експерт нагадав, що в історії України було 5 президентів, які щось обіцяли. Обіцянка Кравчука – Україна стане другою Францією. Кучма теж обіцяв будувати країну «на благо народу», а Ющенко взяв приклад Кравчука, і сказав, що в Україні побудують другу Польщу. Янукович обіцяв «почути кожного», а Порошенко – «жити по-новому».

«У 1996 році, як обіцяв Кравчук, Україна не стала «другою Францією», а в 2014 році, як обіцяв Ющенко, не стала «другою Польщею». Ким же стала Україна в 2018 році? Якщо дивитися по критерію ВВП на душу населення, за паритетом купівельної спроможності з урахуванням цін, то Україна стала другим Свазілендом, а я нагадаю, Свазіленд – це бідна африканська сільськогосподарська країна. Ось результат розвитку за 27 років», – розповів В. Скаршевський, пише РКД.

Мало того, Україна не тільки відстала від Європи, але і від найближчих сусідів. Якщо порівнювати з Білоруссю і Росією, то там ВВП набагато вище.

«Якщо припустити, що ВВП України буде рости на 5% в рік, а Білорусь і Росія залишаться на тому ж місці, то Україна наздожене Білорусь за рівнем ВВП на душу населення через 17 років, а Росію – через 24 роки», – розповів економіст .

За його словами, в Україні, як в бідній і аграрній країні, склалася колоніальна структура економіки. Це призводить до очікуваних наслідків: зовнішнього управління, тотальної бідності і депопуляції.

«Україна стала країною з колоніальної структурою економіки, з усіма наслідками, що випливають. Ми видобуваємо сировину, виробляємо сировину і продаємо сировину, а імпортуємо готовий товар. При такій структурі економіки не може бути високих зарплат, і не може бути багато високооплачуваних робочих місць. Наслідок цього – бідність», – констатував економіст.

Більше половини населення отримує субсидії, при цьому МВФ вимагає підвищити тарифи на природний газ для населення ще на 60-70%, підкреслив економіст. Це призведе до того, що з бюджету на субсидії доведеться виділяти додатково півтора-два мільярди доларів.

«При цьому, Україна може в 1,5-2 рази знизити тарифи на природний газ для населення, тому що українського видобутку вистачає для забезпечення потреб населення», – підкреслив економіст.

У зв’язку з тим, що в Україні склалися умови саме для колоніальної економіки, то населення почало масово бідніти.

«40% працюючих громадян отримують зарплату нижче факту прожиткового мінімуму, 90% пенсіонерів також отримують пенсію нижче фактичного прожиткового мінімуму», – повідомив економіст В. Скаршевський.
Loading...Залишити коментар