Україна – перша у виробництві меду

0

Україна займає перше місце у Європі з виробництва меду. При цьому, Україна з часткою у 10% займає третє місце серед світових експортерів природного підсолоджувача . У 2017 р. експортні об’єми складали 67,8 тис. т на суму $133,9 млн.

Про це повідомляє kurkul.com.

Україна виробляє 4-5% світового меду, що забезпечило їй третє місце серед світових експортерів з часткою у 10%. В Європі наша країна посіла перше місце за виробництвом природного підсолоджувача.

За 10 років структура експорту українського меду дещо змінилась, головним чином, через майже нівелювання частки експорту до СНД. Хоча основним покупцем солодкого товару з України залишаються країни Євросоюзу. Минулого року наша країна поставила на ринки ЄС 71% свого експорту меду. Частка США та Канади ставила 23%, а країн Азії — усього 5%.

Відмічається збільшення прихильності європейського ринку до українського меду: у 2013 р. його купували 19 країн ЄС, а вже у 2017 р. їх кількість збільшилась до 24. Найбільшими імпортерами у минулому році стали Німеччина із часткою 34%, Польща (22%), Франція (11%), Бельгія (8%) та Іспанія (7%).
Loading...Залишити коментар