Україні пропонують міжнародне розслідування вбивства Шеремета

0

Комітет захисту журналістів констатує, що вбивство Павла Шеремета в Україні не розкрили, – і пропонує провести міжнародне розслідування.

12 липня Committee to Protect Journalists (CPJ) представить у Києві звіт “Відмова від правосуддя: розслідування вбивства Павла Шеремета в Україні не дало результатів”, пише “Українська правда”.

 Комітет захисту журналістів у прес-релізі наголошує, що минув майже рік після загибелі Павла Шеремета від підриву автомобіля у Києві, проте досі нікого не арештовано.

“Україна не спромоглася навести докази, які б підтверджували її заяву про причетність Росії, а недоліки у розслідуванні викликають сумніви у тому, що Україна спроможна провести його незалежно”, – робить висновок організація.

У звіті Комітету із захисту журналістів у справі Шеремета йдеться про те, що “для відновлення довіри до слідства Україні слід розглянути можливість проведення незалежного міжнародного розслідування, аби кожен мотив був ретельно вивчений”.

Звіт CPJ містить аналіз загроз, які могли існувати для Шеремета в Білорусі, Росії та Україні під час його роботи в цих країнах; інтерв’ю з колегами журналіста та слідчими про розслідування вбивства, хронологію подій останніх місяців перебування Шеремета в Києві.

Згадується і про спостереження за Шереметом та його колегами з “Української правди”.

Комітет відзначає вороже ставлення до журналістів в Україні на час убивства Шеремета, зокрема, на тлі напруженості між Україною та Росією.

“Команда, яка веде розслідування, має з усією серйозністю розглянути той факт, що в час, коли було скоєно вбивство Павла Шеремета, ставлення до журналістів в Україні було досить ворожим, а також твердження журналіста про те, що за ним стежили впродовж кількох місяців до його загибелі”, – сказав виконавчий директор CPJ Джоел Саймон.

На його думку, міжнародне розслідування може відновити справедливість.

“Павло Шеремет був безкомпромісним журналістом впродовж усієї своєї кар’єри, яку він вибудував у трьох країнах колишнього радянського блоку. Він пережив погрози, переслідування, атаки та тюремне ув’язнення, та все ж продовжував критично висвітлювати події”, – сказала координатор програми CPJ у Європі та Центральній Азії Ніна Огнянова.

За її словами, “Шеремет вірив у необхідність боротися за справедливість, задавати складні питання та шукати відповіді” – і тому треба домогтися справедливості для нього.

Звіт писав незалежний журналіст Крістофер Міллер, вступне слово готувала координатор програм CPJ Ніна Огнянова. Документ містить рекомендації для української влади, зокрема президента Петра Порошенка, міжнародного співтовариства, Євросоюзу та Ради Європи.

Звіт CPJ представлять 12 липня в Українському кризовому медіа-центрі, у середу ж його розгляне комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики.

CPJ нагадує, що Павло Шеремет у 1998 році отримав від нього міжнародну премію свободи преси. Організація пропонує у соцмережах використовувати хештег #WhoKilledSheremet?

Як відомо, 24 травня генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що в справі про вбивство журналіста Шеремета слідство допустило помилку, не вилучивши одну з найважливіших відеозаписів.

Раніше було опубліковане розслідування журналістів, в якому йшлося, що колишній співробітник СБУ Ігор Устименко був поруч з місцем злочину у ніч закладання вибухівки.

Автори розслідування зазначили, що чоловік, імовірно, працював у СБУ принаймні до 2014 року. В СБУ заявили, що він з 2014 року не працює у відомстві. Після оприлюднення розслідування поліція допитала Устименка.

Нагадаємо, вранці 20 липня 2016 року автомобіль, в котрому їхав Павло Шеремет підірвали в центрі Києва. Журналіст загинув. Автомобіль належав власниці видання “Українська правда” Альоні Притулі. Серед версій вбивства професійна діяльність, особисті мотиви, диверсії іноземних спецслужб, а також замах на власницю автомобіля Альону Притулу.

Раніше з’явилось відео, нібито, встановлення вибухівки під автомобіль Шеремета.

Поліція не впевнена, що зможе розкрити це вбивство.
Loading...Залишити коментар