Українкам дозволять працювати в шахтах

0

Обмеження на роботу жінок під землею будуть зняті після того, як Україна завершить процедуру денонсування Конвенції про застосування праці жінок в шахтах № 45.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook заявила тимчасово виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“Нарешті! Ми вибороли скасування дискримінаційного наказу №256 про заборонені професії для жінок! Міністерство юстиції України підтримує це рішення. Наказ про скасування “нежіночих робіт” набере чинності з дня опублікування.

Перелік з сотень заборонених професій, таких як водії вантажівок, водолази, пожежники, незабаром втратить юридичну силу. Ми позбудемося дискримінації в стилі совєтського союзу, коли й вийшов наказ. Забороняти – це згубний підхід. Потрібно створювати умови праці, які будуть безпечними для всіх, а не робити заборони.

Ще зберігається обмеження на працю для жінок у підземних роботах, але їх також буде скасовано, коли Україна завершить процедуру денонсування Конвенції про використання праці жінок на підземних роботах у шахтах будь-якого роду № 45.

У демократичних та цивілізованих країнах і жінки, і чоловіки можуть обирати таку роботу, що до душі, а не яку їм дозволили. Тому для нас скасування наказу №256 – це не просто формальність. Це вибір цінностей, на яких будується майбутнє країни.

Текст для тих, хто сумнівається, що наші жінки можуть все!”, – написала Супрун.
Loading...Залишити коментар