Українське МЗС обурилось акцією угорців - Перший Соціальний

Українське МЗС обурилось акцією угорців

0

Міністерство закоронних справ України направило ноту протесту до Будапешту у зв’язку з інформацією про наміри провести акцію “Самовизначення для Закарпаття”.

Про це повідомив глава МЗС Павло Клімкін.

“МЗС повідомив нашому посольству про акцію 13.10 під гаслом “Самовизначення для Закарпаття”. Це що, Будапешт підтримує сепаратизм? Негайно направили ноту протесту з вимогою заборонити цю провокацію! Впевнені,Угорщина й надалі поважатиме територіальну цілісність України”, – написав він на Twitter.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада прийняла закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Нова редакція закону передбачає, що діти, які підуть у школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі – перші чотири роки. З п’ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою.

4 іноземні держави висловили своє занепокоєння новим законом, який, нібито, дискримінує мови нацменшин.

Парламент Угорщини випустив ультимативну резолюцію з цього приводу. Схожу позицію зайняв також парламент Румунії.

Пізніше Угорщина почала погрожувати переглядом Асоціації з ЄС та санкціями, у випадку невідкликання Закону.

25 вересня Порошенко підписав закон, 27 вересня його опубліковано і 28 жовтня він набере чинності.

Міністерство закордонних справ України направило закон “Про освіту” на експертизу у Венеціанську комісію. Також, на 12 жовтня обговорення Закону відбудеться на засіданні Парламентської Асамблеї Ради Європи.
Loading...Залишити коментар