Українські дипломати “віддячили” Кубі

0

Генеральна асамблея ООН в 27-й раз прийняла більшістю голосів резолюцію проти економічного, торгового і фінансового ембарго США стосовно Куби. Традиційно єдиними, хто у цьому питанні займає позицію США, були Ізраїль та дрібні сателітні країни Океанії, проте цього разу, крім єврейської держави, на користь США виступила Україна.

Щороку з 1992 Генеральна Асамблея ООН голосує за зняття запровадженої США на початку 1960-х жорсткої блокади Куби: майже всі держави (порядка 190) голосують за, проти – лише США, Ізраїль (причому після розрядки Обами й Рауля в 2016 і Вашингтон з Тель-Авівом вирішили утриматись) і хтось із американських сателітів з Океанії, пише користувач Facebook Денис Пілаш.

“Але цього року в ролі Маршаллових островів чи то Федеративних Штатів Мікронезії гордо виступила Україна (UPD: при фінальному голосуванні українська і молдавська делегації були відсутні в залі засідань, як вони це полюбляють робити, аби нікого не образити, але Україна з Ізраїлем були єдиними, хто підтримали американські поправки, які зводили сенс резолюції нанівець). Такого не було з середини 1990-х, коли в унісон з американцями голосувала одна з найпонуріших центральноазійських диктатур, Узбекистан. Усі – у тому числі всі європейські країни, Канада, Ватикан, навіть найправіші й найбільш проамериканські режими – називають блокаду анахронічним реліктом “холодної війни”, абсурдним й антигуманним: вона б’є про пересічним кубинцям, позбавляючи їх доступу до низки медикаментів і важливих товарів (у 1990-х взагалі поставивши на грань виживання); за кубинськими оцінками, прямі сукупні збитки від ембарго становлять понад $130 млрд, у т.ч. $4,2 за останній рік.

При цьому з 1990 Куба на безоплатній основі оздоровила понад 24 тисячі дітей, які постраждали від Чорнобильської катастрофи – переважно з України. Проте наша дипломатія вирішила пробити дно, ницо вислужуючись перед трампівською адміністрацією”, – написав Пілаш.
Loading...Залишити коментар