Українські та світові правозахисники нагадують про обіцянку української влади розкрити вбивство Шеремета

0

20 липня минає річниця від вбивства журналіста Павла Шеремета. Цілий ряд організацій, журналістів та політиків активно нагадують українській владі, що та обіцяла розкрити це вбивство.

Відповідне звернення опубліковане на сайті “Українська правда”, де останні роки працював Шеремет.

Його підписали кілька десятків правозахисників та журналістів.

Крім того, про нерозкрите вбивство нагадав і генеральний секретар Amnesty International Саліл Шетті.

“Незважаючи на велику кількість слідчих дій та масив відпрацьованих відеоматеріалів, станом на сьогодні оперативна слідча група під керуванням голови Нацполіції України не змогла ідентифікувати винних у вбивстві”, – наголосив Шетті.

Також, сьогодні у Європарламенті депутатка Ребека Хармс закликала владу України виконати свою обіцянку і завершити розслідування справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.

“Українська влада має виконати свої обіцянки, знайти і віддати під суд усіх осіб, винних у вбивстві журналіста Павла Шеремета”, – сказала німецький політик.

Її серйозно занепокоїли висновки нещодавньої спеціальної доповіді Комітету із захисту журналістів про те, що розслідування у справі Шеремета стоїть на місці. Це наводить на думку про “відсутність політичної волі, тиск на слідство і серйозні провали в офіційному розслідуванні”. Ці проблеми мають бути вирішені, наголошує Хармс.

До слова, завтра журналісти проведують акцію “РікБезПавла”.

Як відомо, 24 травня генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що в справі про вбивство журналіста Шеремета слідство допустило помилку, не вилучивши одну з найважливіших відеозаписів.

Раніше було опубліковане розслідування журналістів, в якому йшлося, що колишній співробітник СБУ Ігор Устименко був поруч з місцем злочину у ніч закладання вибухівки.

Автори розслідування зазначили, що чоловік, імовірно, працював у СБУ принаймні до 2014 року. В СБУ заявили, що він з 2014 року не працює у відомстві. Після оприлюднення розслідування поліція допитала Устименка.

Нагадаємо, вранці 20 липня 2016 року автомобіль, в котрому їхав Павло Шеремет підірвали в центрі Києва. Журналіст загинув. Автомобіль належав власниці видання “Українська правда” Альоні Притулі. Серед версій вбивства професійна діяльність, особисті мотиви, диверсії іноземних спецслужб, а також замах на власницю автомобіля Альону Притулу.

Раніше з’явилось відео, нібито, встановлення вибухівки під автомобіль Шеремета.

Поліція не впевнена, що зможе розкрити це вбивство.
Loading...Залишити коментар