Український омбудсмен звернула увагу на порушення прав Сенцова і Кольченка

0

lutkovskaya00_650x410

Уповноважена ВРУ з прав людини Валерія Лутковська написала листа своїй російській колезі, зазначаючи примусовість отримання російського громадянства тими, хто не зміг від нього відмовитись, що суперечить міжнародному законодавству.

“Автоматичне набуття російського громадянства тими особами, які в силу різних причин не змогли від нього відмовитися, фактично є примусовим”, – йдеться у зверненні до Тетяни Москалькової.

Безпосередньо лист присвячено відмові Росії передати Україні засуджених Олега Сенцова та Олександра Кольченка – на підставі того, що вони нібито є громадянами РФ.

Українська омбудсман наполягає, що обоє чоловіків залишаються громадянами України, про що свідчить те, що до них допускали українського консула, а у матеріалах справи суд використовував український паспорт Олега Сенцова.

Нагадаємо, минулого тижня була оприлюднена відповідь Мін’юсту РФ на прохання України передати Сенцова і Кольченка. У документі вказується, що це не можливо, оскільки Сенцов і Кольченко – російські громадяни.

Раніше, що Міністерство юстиції РФ доручило тюремній службі підготувати документи для передачі Україні чотирьох засуджених у Росії українців — Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка. Двох останніх вже передали Україні.

Ув’язнені заповнили документи для екстрадиції.

Як відомо, російська влада звинуватила Сенцова і Кольченко в створенні осередку забороненого в Росії «Правого сектора», підпалі офісів «Російської громади Криму» і партії «Єдина Росія» в Сімферополі, а також у підготовці вибуху пам’ятника Леніну.

Сенцов і Кольченко звинувачення заперечують, Сенцов на суді розповів, що співробітники ФСБ катували його, щоб вибити потрібні їм свідчення.

Сенцова засудили на 20 років, Кольченка – на 10 років в колонії строгого режиму.

Верховний суд РФ залишив вирок без змін і відмовив у перегляді справи.

Свідчення про те, що Сенцов та Кольченко громадяни України містяться в доповіді російського омбудсмена Елли Памфілової.

Loading...Залишити коментар