Українці купують в двічі менше і частіше вживане

0

sekond

Через стрімку девальвацію гривні, відсутність роботи та зменшення доходів, українці почали купувати значно менше. Більше того – найбільшою популярністю у населення користуються магазини секонд-хенду, оскільки громадяни не впевнені у майбутньому, тому масово заощаджують, повідомляють ГО «Підприємці України».

Про це повідомив засновник мережі ТМ «Фуршет» Ігор Баленко, наголосивши при цьому, що кількість бідних українців значно збільшилась.

«Я помітив, що зараз на точках секонд-хенду людей більше, ніж у традиційних продуктових гіпермаркетах. Взагалі не пригадаю такої кількості людей в магазинах з вживаними речами. Це говорить про те, що у людей середнього класу стало менше грошей. Поки не виростуть реальні зарплати і пенсії, ми не отримаємо приросту ні у доходах, ні в прибутках, ні в податках, ні в чому», − повідомив Баленко в інтерв’ю виданню «Новий регіон».

За його словами, люди живуть у страху і не знають, чого чекати завтра, тому намагаються економити.

«Якщо говорити про супермаркети – чек виразно виріс. Але виріс чек не за рахунок того, що люди стали багатшими або стали більше купувати. Вся справа у великій інфляції. І як підсумок, ми бачимо, що в одиницях показник реально став менше, а в грошовому вираженні більше», − пояснює Баленко.

Також бізнесмен переконаний, що інвестори зайдуть на український ринок, оскільки зараз він впав, а в майбутньому буде рости, однак єдине, що перешкоджає цьому – відсутність миру на Донбасі, саме тому ніхто не хоче ризикувати.

«Інвестори готові заходити в будь-який час, їм цікаво, тому що ринок впав, потім він буде підніматися. Але є умова – має вирішитися політична ситуація на сході. Ривки в економіці ми навряд чи побачимо. Домашнє завдання насамперед полягає в тому, щоб вирівняти оподаткування», − повідомив Баленко і додав, що в торгівлі сьогодні 50-60% ринку йде через приватних підприємців, через неоподатковувану податками торгівлю.

«Такі підприємці платять тільки свої 400 гривень і все. Тому зараз ринок йде в тінь, в бік приватних підприємців. Якщо подивитися на приклад Грузії, то там вирівняли ситуацію і зараз податки із зарплати 20%, а податки на прибуток 18%, вони сплачуються у одне вікно і все. Як тільки ми так зробимо, так відразу з тіні вийдуть всі зарплати і навіть у приватних підприємців. З цієї точки зору в п’ять разів більше податків буде сплачуватися в казну», − пояснив Баленко.
Loading...Залишити коментар