Україну перетворюють на аграрно-сировинну резервацію, – експерт

0

Межа зростання ВВП України на 3-3,5% не дасть Україні можливості стати розвиненою державою.

Про це etcetera розповів економіст Олексій КУЩ.

За словами експерта, з 2045 року в Україні почнеться інверсія економічного зростання. У цей період темп уповільнення зростання ВВП перевищить темп скорочення чисельності населення. Йдеться про те, що населення похилого віку в країні стане значно більше і працювати буде нікому.

Як розповів Кущ, при нинішньому темпі зростання економіки (2-3% на рік) Україна зможе наростити ВВП тільки до 130-140 млрд доларів. Після цього ВВП почне скорочуватися до сьогоднішнього рівня.

«Сьогодні є дві парадигми економічного розвитку. Перша – розвинені країни: багаті, технологічно просунуті і старіючі. Друга – країни, що розвиваються: ще бідні, які тільки прагнуть до нових технологій, але молоді. Україна – це якийсь третій тип: бідна, технологічно відстала, старіюча», – запевняє Кущ.

За словами економіста, українську економіку рятує застарілий промисловий потенціал і «людський капітал» з якісною освітою. Проте, кваліфіковані фахівці все частіше їдуть жити і працювати в країни з більш високим рівнем життя, а для підтримки інфраструктури та промисловості в робочому стані необхідний рівень ВВП в розмірі 200 млрд доларів на рік, що майже удвічі перевищує сьогоднішній показник.

Олексій Кущ стверджує, що причина, з якої економіка України буде сповільнюватися, – політики і державні економісти, які пов’язують наше економічне зростання із сировинним ринком.

«Якби в післявоєнній Японії або Південній Кореї або в пострадянській Польщі керівники центральних банків зав’язували перспективи розвитку своїх країн на динаміку цін на метал, вони б уже зараз перетворилися б на аграрно-сировинні резервації. Але старий промисловий потенціал все ще дозволяє нам «тримати на роботі» економістів-мізантропів», – підсумував експерт.
Loading...Залишити коментар