“Укрпошта” продовжує блокувати газету “Експрес”

0

Продовжується конфлікт між “Укрпоштою” та всеукраїнською газетою “Експрес” з головною редакцією у Львові.

Про це повідомляють на сайті газети “Експрес“.

Майже 180 тисяч передплатників газети “Експрес” вже другий тиждень поспіль не зможуть отримати газету, яку передплатили минулоріч, з доставкою у 2018-ому. У Центрі обробки преси Укрпошти відмову прийняти газети сьогодні пояснили лаконічно: “У нас приказ – не пускати”. Минулого тижня Укрпошта аргументувала відмову виконати свої зобов’язання перед передплатниками газети “Експрес ” “відсутністю договору між редакцією і Укрпоштою”.

— Із самого початку блокування газети “Експрес” ми знали, що начебто відсутність договору — це абсолютно штучно створена причина для виправдання перешкод журналістській роботі, діяльності незалежної газети, — каже Андрій Вей, представник редакції. — Звісно, кожен юрист скаже, що будь-який новий договір не може поширюватися на відносини, що виникли до його підписання, якщо у ньому це зазначено.

У вересні-грудні 2017-го “Укрпошта” збирала у людей кошти за доставку газет у 2018-ому році за договором, який підписаний сторонами вже давно, ще позаминулого року, але зобов’язання саме за ним “Укрпоштою” не виконуються. Як відомо, минулого тижня газета “Експрес” заявила, що підписує ще один договір в редакції, запропонованій Укрпоштою, без зауважень, після публічної обіцянки в.о.гендиректора Укрпошти п.Смілянського, що після підписання цього договору доставка газети “Експрес” передплатникам, прийом нової передплати будуть відновлені впродовж 24-х годин. Але висловила прогноз, що в.о. гендиректора Укрпошти не дотримає свого слова.

Сьогоднішні події підтверджують, що Укрпошта не виконала публічної обіцянки, продовжує вчиняти незаконні перешкоди для розповсюдження видання. Юристи видання готують заяву у поліцію про порушення кримінального провадження за статтею 171. У редакції газети “Експрес” заявили, що сьогодні відновлюють акції протесту проти сваволі та утисків. “Ми розуміємо, що Укрпошта – це лише слухняний кийок у руках тих, хто прагне звести порахунки із незалежною газетою”.

180 тисяч газет минулотижневого номера “Експресу” досі лежать на вулиці біля місцевої ОДА. 180 тисяч цьоготижневого номера, а також майже 500 тисяч інших десяти заблокованих Укрпоштою видань, зокрема газет “Блискавка”, “Моя сповідь”, “Історія плюс”, “Зайчик”, Добрий лікар”, “Рецепти господині” теж поки що не можуть пробитися до читача, незважаючи на те, що сотні тисяч людей заплатили Укрпошті кошти за їх доставку.
Loading...Залишити коментар