"Укрзалізниця" пропонує розділити пасажирів на класи - Перший Соціальний

“Укрзалізниця” пропонує розділити пасажирів на класи

0

ПАТ «Укрзалізниця» хоче розділити пасажирські перевезення далекого прямування на три сегменти: комфорт, стандарт і економ.

Про це повідомив в.о. голови правління «Укрзалізниці» Євген Кравцов, передає «Укрінформ».

Планується, що поїзди комфорт-сегменту будуть формуватися виключно з використанням новітнього рухомого складу, але на них буде діяти відповідно економічно обгрунтований тариф. Також з’являться поїзди стандартного сегменту – середньої цінової політики і поїзди економ-сегменту – соціальні, витрати на які перевізнику повинні відшкодовуватися з держбюджету.

У компанії пояснили, що така сегментація поїздів дозволить пасажирам робити свідомий вибір в залежності від побажань і отримати такий рівень послуг, який відповідає категорії поїзда.

При цьому Євген Кравцов зауважив, що більшість витрат залізничного перевізника у пасажирському секторі нині пов’язані з утриманням рухомого складу та інфраструктури. Чинні тарифи на пасажирські перевезення в далекому сполученні наразі нижчі за собівартість в середньому у 3 рази, а у приміському сполученні – у 7 – 8 разів.

Крім того, в «Укрзалізниці» додали, що більшість витрат залізничного перевізника в пасажирському секторі зараз пов’язані з утриманням рухомого складу та інфраструктури. У зв’язку з цим, пасажирські перевезення за півроку завдали компанії майже 5 млрд грн збитків.

Нагадаємо, в червні «Укрзалізниця» ввела послугу «квитки першої хвилини» на поїзди сполученням Київ-Прага, а в липні запустила онлайн продаж квитків на швидкісний поїзд Київ-Львів-Перемишль. Також повідомлялося, що 7 вересня компанія запустила послугу оформлення електронних проїзних документів ще на два поїзди до Польщі.
Loading...Залишити коментар