Ультраправі намагаються зірвати акцію пам’яті вбитих правозахисників

0

В Києві ультраправі намагаються зірвати акцію пам’яті вбитих в Москві правозахисників.

Про це в соціальних мережах повідомляють активісти.

“Прямо зараз вчиняється кримінальний злочин – зрив мирного зібрання (ст.340 ККУ). Агресивна група ультраправих зайняла місце проведення акції пам’яті загиблих правозахисника і журналістки.

UPD – поліція затримала не праворадикалів, а антифашистів”, – повідомив соціальний активіст Віталій Дудін.

Для довідки:
Вбивство адвоката Станіслава Маркелова і журналістки Анастасії Бабурової сталося 19 січня 2009 року в центрі Москви.

Станіслав Маркелов – відомий російський адвокат, який був захисником у ряді гучних політичних справ, і представляв інтереси чеченських сімей, постраждалих від російських військових.

Анастасія Бабурова – журналістка «Нової газети», уродженка Севастополя. Займалася висвітленням проблеми ультраправого терору в Росії.

Вбивство Маркелова та Бабурової дало поштовх розвитку антифашистського руху в Росії. Починаючи з 2009 року в Москві та інших містах Росії проходять масові акції пам’яті Станіслава і Анастасії. Нерідко вони закінчуються затриманнями і нападами з боку ультраправих.

У листопаді 2009 року були затримані підозрювані у вбивстві Маркелов та Бабурової – учасники угруповання БОРН Микита Тихонов та Євгена Хасіс. 6 травня 2011 Тихонов був засуджений до довічного позбавлення волі, Хасіс була засуджена до 18 років позбавлення волі.
Loading...Залишити коментар