Ультраправі погрожують ЛГБТ-фестивалю

0

Представники радикальних ультраправих організацій вкотре погрожують організаторам “Фестивалю рівності”, який повинен відбутися 19 травня у Чернівцях.

Громадська організація “Інсайт”, яка влаштовує “Фестивалю рівності”, заявила про погрози завадити проведенню заходу з боку ультраправих. Про це організаторам стало відомо зі слів начальника Управління превентивної діяльності Національної поліції у Чернівецькій області Святослава Кішлара, який під час зустрічі з активістами повідомив про розмову з представником “Національного корпусу” у Чернівцях Ігорем Лучаком, який пообіцяв зірвати фестиваль.

За інформацією активістів, на підтримку колегам до Чернівців збираються приїхати ультраправі з Мукачева та Івано-Франківська.

“Національна поліція не має ресурсів для того, щоб протистояти представникам ультраправих організацій. Для забезпечення безпеки поліція у Чернівцях пропонує виділити один патруль (двох поліцейських), а максимально можлива кількість становить лише 10 поліцейських”, – йдеться у заяві ГО “Інсайт” на сторінці у Facebook.

Представники поліції попросили ЛГБТ-активістів перенести проведення фестивалю подалі від центру і засекретити його. У ці дати в Чернівцях буде також проходити Вуличний фестиваль Музики, куди приїде багато туристів (понад 40 туристичних груп) і представники влади бояться можливих зіткнень під час Фестивалю, адже переймаються іміджем міста та держави.

“Це свідчить про те, що ультраправі організації вже диктують поліції та органам влади те, які саме рішення вони повинні приймати. Дані обставини становлять серйозну загрозу національній безпеці України, – переконують активісти. – Фестиваль Рівності є майданчиком для взаємодії найрізноманітніших спільнот, де поважаються права людини та відсутня цензура. Ми прагнемо зробити Фестиваль публічним для того, щоб донести цінності прав людини до кожної і кожного. Ми приймаємо рішення проводити Фестиваль рівності у Чернівцях таким чином, як це і було заплановано: у центрі міста, із оприлюдненою адресою і програмою. В свою чергу, ми докладемо усіх зусиль, щоб забезпечити безпеку для всіх відвідувачів/-ок Фестивалю”.
Loading...Залишити коментар