Ультраправий екстремізм як загроза українській демократії - Перший Соціальний

Ультраправий екстремізм як загроза українській демократії

0

У Києві відбулась презентація аналітичного огляду від Freedom House під назвою “Ультраправий екстремізм як загроза українській демократії”. 

Про це повідомляє Укрінформ, у прес-центрі якого відбувся захід.

У презентації взяли участь автор огляду В’ячелав Ліхачов, представник Freedom house Марк Берендт, начальник Управління патрульної поліції м. Києва Юрій Зозуля та правозахисник Борис Захаров.

Зокрема, у презентованому огляді йдеться про те, що у перші три місяці 2018 року радикально налаштовані групи намагалися зірвати 12 різних подій і атакували велику кількість об’єктів і заходів. Серед інцидентів, які сталися з початку 2018 року, – зрив лекції про Голокост у Львові в січні, коли підліток кинув димову шашку у приміщення, вчинений на грунті гомофобії напад на відвідувачів офісу Queer Home Кривбас у Кривому Розі в лютому та зрив лекції про ЛГБТ-рух у Харкові, а також вчинена в лютому спроба зірвати презентацію проекту, спрямованого на подолання дискримінації проти ромської спільноти у Львові.

«Ультраправі своєю активністю зазіхають на монополію державних силових структур на силові дії, сприяють у цілому дестабілізації обстановки в Україні, підривають авторитет влади. Певною мірою вони самі намагаються виступати самопроголошеною владою, яка з власної ініціативи взяла на себе сміливість застосовувати насилля стосовно того, що вони вважають неприйнятним», – уточнив автор огляду.

За його словами, в діяльності ультраправих сил існує загроза й українській державності. Зокрема, Ліхачов акцентував на негативному ефекті, який справляє діяльність ультраправих на зовнішньополітичний імідж країни.

«Це стає критично важливим і значущим, зважаючи на необхідність підтримки міжнародної спільноти та, з іншого боку, на ситуацію, коли агресор здійснює в усьому світі інформаційну кампанію з дискредитації України. Тому ми розцінюємо ультраправий екстремізм як загрозу українській демократії та стабільності України на цьому етапі», – наголосив фахівець.
Loading...Залишити коментар