Уряд Франції виділив гроші на рекультивацію сміттєзвалища під Львовом

1

Французький уряд виділив грант Львову у розмірі 650 тисяч євро на проектну документацію щодо закриття і рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.

“Французький уряд прийняв рішення про надання гранту в розмірі 650 тисяч євро на повний пакет проектної документації щодо закриття та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища”, – сказав мер міста Андрій Садовий у п’ятницю у відеозверненні, пише “Інтерфакс-Україна”.

За словами Садового, всі роботи виконає французька компанія “Ежіс”, що має досвід розробки проекту рекультивації та нагляду за роботами на одному з найбільших полігонів ТПВ у Марселі.

При цьому мер поскаржився, що Мінрегіонбуд досі не підтвердив кредитну угоду з Європейським інвестиційним банком щодо будівництва нового комплексу з переробки відходів для Львова.

“Цей договір дозволив би нам негайно почати роботу з будівництва нового комплексу. Ніяких інших причин для такого саботажу, як усвідомлене перешкоджання реалізації проекту, я не бачу”, – сказав Садовий.
Також він повідомив, що останнім часом мерія фіксує відновлення практики блокування вивезення відходів зі Львова.

Нагадаємо, в кінці травня на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорівся і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла знайшли їхні колеги наступного дня. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу. Родичі загиблих рятувальників навіть вигнали його з похоронів.

9 червня під час сесії міськради Львова Садовий мав звітувати, але натомість входи в Ратушу закрили нацгвардійці. Пізніше мер та чиновники силових структур обмінялись звинуваченнями стосовно того, за чиєю ініціативою входи в мерію закрили підрозділи.

Перед тим Садовий попросив Порошенка визнати прилеглі до сміттєзвалища території зоною екологічного лиха, але президент закликав не політизувати господарську проблему і вислав на допомогу авіацію, яка гасила сміттєзвалище.

Недавно прокуратура оголосила підозру колишнім очільникам ЛКП “Збиранка”, на балансі якого знаходиться сміттєзвалище. Суд арештував їх на 2 місяці, але пізніше вони вийшли під заставу.

Львівське сміття возили до Києва, Дніпра, Одеси, Миколаєва та на обласні полігони.

Раніше обласна та міська влада обрали перспективну ділянку і розпочали її дослідження, але вона виявилась не підходящою.
Loading...1 коментар

  1. вуйко з полонини on

    ви шо хлопи.. у них же цих фраецузів своїх проблем з тими переселенцями…раз нам допомагають – значить точно податки платять ті хранцузи..

Залишити коментар