Уряд провалив підготовку до зими

0

vugillja

Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець розкритикував діяльність уряду в тому числі Міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина.

За словами Волинця уряд провалив підготовку до зимово сезону та фактично добиває вугільну промисловість країни.

«Наближення холодів не посилило відповідальності керівників Міненерговугілля за підготовку до роботи в осінньо-зимовий період. Навпаки провал підготовки до зими стає все очевиднішим. Нині на 35 державних шахтах, підконтрольних українській владі, щодоби видобувається 19-20 тисяч тонн гірничо-вугільної маси. Якщо врахувати приписки, до яких вдаються на місцях, і те, що добуту масу потрібно ще збагатити, то реальний обсяг готового концентрату складає менше 15 тис. тонн. Такі мізерні обсяги видобутку твердого палива свідчать про те, що державна вугільна галузь в Україні доведена до розвалу. І це стає все очевиднішим.

Якщо ж проаналізувати дії міністра В. Демчишина і його команди, неважко помітити, що їхніми пріоритетами є закупівля за кордоном як вугілля, так і електроенергії. При чому за цінами, значно вищими від вітчизняних. Зараз із 80 діючих блоків теплоелектростанцій у роботі щодня перебуває 35-38. Наші енергетики здатні щомісяця виробляти електроенергії майже на 700 млн кВт/год більше, ніж її здатні спожити промисловість і населення.

Вугілля, яке використовується для виробництва електроенергії, купується в українських шахтарів за ціною на 40% нижчою, ніж російська. До того ж росіяни часто забирають з окупованих територій вугілля по 400 грн за тонну, а продають його Україні на кордоні по 1750-1800 грн. Зважаючи на всі ці оборудки Міненерговугілля, нам давно пора було б ввести термін «Бізнес на енергоносіях по-демчишинськи».», – написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook Михайло Волинець.
Loading...Залишити коментар