Уряд вирішив не піднімати ціну на газ

0

Кабінет Міністрів України не погодив підвищення тарифів на газ, закладене у фінплані “Нафтогазу”. Відповідне рішення було прийняте на засіданні Кабміну 19 липня.

Фінансовий план НАК “Нафтогаз”, у якому пропонувалося збільшити тарифи, ухвалили під час засідання уряду з суттєвою поправкою.

“Є пропозиція, коли ми затверджуємо цей план “Нафтогазу”, разом з Мінекономіки, Міненерговугілля і Мінфіном скоригувати показники дохідної частини фінансового плану на 2017 рік відповідно до чинних цін на 1 квітня 2017 року”, – зазначив віце-прем’єр Степан Кубів.

Саме з такими пропозиціями фінплан був затверджений.

НАК «Нафтогаз України» очікував підвищення ціни на газ для населення на 18,84% або на 931 гривню за 1 тисячу кубометрів до 5,873 тисяч гривень за тисячу кубів без податку на додану вартість з жовтня.

Згідно з планами, ціна реалізації газу для споживачів щодо яких Кабінетом міністрів покладено спеціальне зобов’язання (ПСО, тарифи для населення) до 1 жовтня відповідають поточним цінами, а з 1 жовтня збільшено на 19% до 5 873 гривень за тисячу кубів без ПДВ.

Ціна на реалізацію газу споживачам, щодо яких не покладено спецобов’язок, встановлюються компанією самостійно.

Як повідомлялося, 26 квітня Кабмін ввів в дію постанову про спеціальні зобов’язання НАК формулу розрахунку кінцевої граничної ціни газу для населення, на підставі раніше затвердженої ціни газу як товару 4 942 гривень/тис. кубів торгових надбавок постачальників, податків і тарифів НКРЕ на транспортування і розподіл газу.
Loading...Залишити коментар