В Білорусі посадили двох українців

0

В Білорусі посадили двох українців, нібито свідків у справі про підпал Гомельської податкової коктейлем Молотова.

Нагадаємо, близько 8 ранку 24 березня в вікно Гомельської податкової інспекції невідомі кинули пляшку із запальною сумішшю. Пожежі не було – розбилося тільки одна скло, пляшка в приміщення не потрапила. Слідчий комітет порушив кримінальну справу за фактом події, а трохи пізніше відповідальність за подію нібито взяли на себе анархісти.

Правда, про затримання у справі інформації не було. Але несподівано з’ясувалося, що в той же день, 24 березня, в Мінську були затримані двоє українських хлопців. Пізніше їм повідомили, що вони будуть проходити свідками у справі.

Українці – 19-річний Іван Даниленко та 18-річний Роман Легар – приїхали до Білорусі в ніч з 23 на 24 березня. Один з Києва, другий з передмістя української столиці – Браварів. Обидва студенти, Легар – студент архітектурного університету, Даниленко вчиться в медичному коледжі на фельдшера.

24 березня в Мінську Легар і Даниленко гуляли разом з двома місцевими дівчатами. Всю компанію затримали люди в цивільному.

«Хлопці приїхали до Мінська з туристичними цілями, а також, ймовірно, планували відвідати акцію протесту 25 березня, – розповіла «Нашій Ниві» подруга хлопців, мінчанка Ольга (ім’я змінене на її прохання – Ред). У квартирі Ольги і зупинилися хлопці. – На якій підставі нас зупинили на вулиці, невідомо. Затримували люди в штатському. Підійшли прямо на вулиці і почали просто крутити. Ніхто не представлявся і не говорив, з якої причини затримання. Взагалі, не сказано навіть, що це затримання».

Молодих людей доставили до Фрунзенського РВВС, в якому вони і провели ніч. Вночі Ольгу в наручниках вивели і відвезли додому. Там міліція провела обшук.

У Слідчому комітеті коментувати ситуацію відмовилися.

Олександр Новосьолов, консул України в Білорусі, розповів Нашій Ниві, що працює над звільненням хлопців.
Loading...Залишити коментар