В день української мови Аваков судитиметься за право говорити російською - Перший Соціальний

В день української мови Аваков судитиметься за право говорити російською

8

avakov

9 листопада в день української мови та писемності розпочнеться перше судове засідання у стінах Львівського апеляційного суду у справі дублювання українською мовою виступів Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Ще 1 вересня львівський активіст Святослав Літинський подав до суду на міністра МВС Арсена Авакова, оскільки вважав, що усі публічні виступи та заяви міністра повинні бути дубльовані українською мовою. Тоді суд задовольнив вимоги активіста та зобов’язав очільника міністерства Арсена Авакова вести державну діяльність або ж дублювати її українською мовою. Зараз же МВС подало позов до апеляційного суду, щоб скасувати таке рішення.
Loading...8 Comments

 1. Анатолій on

  У свій час країна сміялася із Миколи Яновича, який вивчав мову, а ця людина, судиться, коли, очевидно, добре знає, що повинен спілкуватися на державній службі виключно мовою державною. Це набагато хуже, чим пан Азіров.

 2. я сибиряк и то мля выучил мову и можу вiльно спiлкуватися нею.
  гнати цього клоуна у рашку, який з нього мiнiстр якщо навiть мову не може вивчити?

 3. Віктор Борківський on

  Має право, але на власній кухні та у Порошенка на дачі.

 4. Вата це не росіяни , це бидло з агресивно-бескомпромісними мізками, вата = вишивата, кажуть різне а ведуть себе однаково як окупанти.

  Львівський активіст Святослав Літинський так нічому і не навчився , на фронті цей “патріот” на відміну від россійсько мовних воїнів АТО з Харкова, Миколаєва , Кіровограда, Дніпропетровська та інш. областей очевидно не був і нічого не зрозумів, для нього 6000 вбитих , втрата Криму і частини Донецької і Луганської областе нормальна ціна за відміну сраного “мовного ” закону нормальна ціна за відміну сраного “мовного ” закону.

 5. Владимир Андреевич on

  Очень хочется спросить у тех кто принимал решение об утверждении украинского языка государственным, при этом брезгливо относясь к русскому языку (обращаю внимание: не к российскому, а к русскому) : “Кто был вашими предками в Киевской Руси ? Поляки? Литовцы? Шведы? Или всё таки РУСИЧИ?”. На каком языке говорили русичи? Правильно, на языке русичей, который имел множество наречий таких как галицкое, сиверское, русское и т.д., которые в последствии были выделены как обособленные языки: украинский, белоруский и русский. Люди в Киевской Руси общались, не в пример господину с польской фамилией Литинский, без толмача, т.е. без переводчика. Так кто и кому дал право лишать народ его корней, его исторического языка – русского?! Какой баран решил, что русский язык – это российский? Да люди говорили на русском языке когда такого государства как Россия и в помине не было!!! Или отупели до такой степени, что не могут уяснить, что для якута, бурята или чукчи русский язык не является родным.
  А вот для тех, чьи предки проживали на территории Киевской Руси – русский язык является исторически родным.

  • руЗЗґій язиґ має таке ж відношення до Київської Русі, як Румунія(România) з її мовою до Римської імперії(Imperium Romanum) та латини…Ви руззґіє були смердами, заступами та холопами русичів, тому й руССкіє (чиїсь).

   Ти примітивний лапотний нацик мазюкаєш “язиґом” котрий походить від церковнослов’янської мови, тобто староболгарської мови, котра була мовою книжною та мовою літургійною, у побуті нею ніхто не спілкувався з русичів. Як латиною у Німеччині, Англії та інших країнах західної Європи, де функції книжної та літургійної виконувала латина.

   Кацап відрізняється від нормальної людина відсутність мізків (вата в голові), освіти, совісті та виховання.

  • Лапотний ватан, лексична відстань між мовами констатує, що білоруська та українська справді близькі мови а от язиґ кацапський найближчу лексичну відстань має не до української чи білоруської а якраз до болгарської та македонської, до мов від яких він походить.

   Якщо порівнювати фонетику й граматику, українська має від 22 до 29 спільних рис з білоруською, чеською, словацькою й польською мовами, а з російською тільки 11.

   Не були ви нам кацапи братами ніколи…і не будете…

  • І не плутай руСьку мову зі своїм руССкім язиґом…хоча кацап – це ж діагноз).

Залишити коментар