В Фінляндії виплачують 560 євро просто так

0

Уряд Фінляндії для експерименту по впровадженню безумовного базового доходу буде виплачувати по 560 євро на місяць двом тисячам обраних випадковим чином безробітним громадянам від 25 до 58 років – навіть в тому випадку, якщо вони пізніше знайдуть собі роботу.

Про це повідомляє CNBC.

Поки виплати проходять в рамках стартував 1 січня експерименту. Щомісяця учасники будуть отримувати зазначену суму, причому їм не потрібно буде ніяк звітувати про те, на що вони витратять ці гроші.

Влада Фінляндії розраховують, що експеримент допоможе їм знизити рівень безробіття, який зараз становить 8,1%. Люди кидаються на тимчасові підробітки або погоджуються на низькі ставки. Інші бояться ризикувати, починати щось нове, оскільки в разі невдачі можуть позбутися того малого, що у них вже є. Базовий дохід, як очікується, дозволить спокійно вибрати ту роботу, яка підходить кожному.

Учасники експерименту були обрані випадковим чином з людей у ​​віці від 25 до 58 років, які не мали роботи в листопаді 2016 року. Їм було повідомлено про це до 31 грудня, причому відмовитися від участі в цьому проекті вони не могли.

Відзначається, що учасники експерименту звільняються від податків навіть в тому випадку, якщо знайдуть роботу і будуть отримувати додаткові гроші.

Критики цього експерименту стверджують, що стабільний незалежний дохід знизить мотивацію шукачів роботи, їх опоненти вважають, що в епоху автоматизації виробництва кількість робочих місць невблаганно зменшується, і в результаті роботи не вистачить на всіх бажаючих.
Loading...Залишити коментар