В гонитві за прибутками Samsung знущається над своїми працівниками

0

samsung

В гонитві за прибутками південнокорейська транснаціональна компанія-конгломерат Samsung Group знущається над своїми найманими працівниками, пише КВПУ.

Міжнародна конфедерація профспілок і глобальна профспілка IndustriALL у своєму новому дослідженні викривають глобальні масштаби нещадної гонки за прибутками компанії Samsung. Це відбувається з нанесенням шкоди життю та побуту трудящих у різних країнах: від Південної Кореї до Мексики, від В’єтнаму до Угорщини. Працівники Samsung розповіли про умови праці в системі поставок цієї транснаціональної корпорації. У свою чергу, Міжнародна конфедерація профспілок (МКП) і глобальна профспілка IndustriALL випустили спільний новий звіт «Samsung – середньовічні умови в сучасних технологіях» (Samsung – Modern Tech Medieval conditions).

«Починаючи від відмови справедливо ставитися до сімей колишніх співробітників, які померли від раку, викликаного небезпечними умовами праці, закінчуючи податковими маніпуляціями та участю в картельних цінових змовах, зберігається один аспект: нещадна корпоративна поведінка Samsung спрямована на максимізацію прибутку, що завдає шкоду для життю і щоденному побуту трудівників», – заявила генеральний секретар МКП Шаран Барроу.

МКП звертається з петицією до Samsung з метою припинити зловживання правами людей найманої парці та припинити антипрофспілкову політику. Організація представила відео «Секрети Samsung», яке розповідає історію профспілкової сім’ї, котра опинилася заручницею такої політики, що впливає на всю галузь електроніки в Азії.

«Для підрядників в системі поставок Samsung, де трудящі об’єднуються у профспілку, діє «контрактна гільйотина». Компанія використовує свою владу і впливає на своїх постачальників. У всьому ланцюжку постачання Samsung забороняє створення профспілок, погрожуючи розірванням контрактів у випадку, якщо на підприємстві об’єднуються трудівники», – зазначила Шаран Барроу.

Samsung SDI, компанія, яка виробляє пожежонебезпечні батареї для смартфонів the Samsung Galaxy Note 7, скоротила штат на 35%. Вона також десятиліттями придушувала процеси створення профспілок. Як і в інших компаніях Samsung, її працівники бояться говорити про проблеми на виробництві.

«Коли авіакомпанії забороняють користуватися Samsung Note 7 у повітрі, у пасажирів з’являється почуття страху, з якими трудящі Samsung стикаються щодня, думаючи про своє здоров’я і безпеку», – заявила Барроу.

7 жовтня, у Всесвітній день дій за гідну працю, група працівників з безпеки, відома як SHARPS (Захисники здоров’я і прав людини в напівпровідниковій галузі) планує мітинг біля штаб-квартири Samsung в Сеулі.

Про одну з найбільших і найвпливовіших компаній світу відомо:
– Підприємства, пов’язані з Samsung, виробляють близько однієї п’ятої загального експорту Південної Кореї.

– Тільки одна Samsung Electronics заявила про річний дохід у 2012 році розміром понад 183 млрд доларів США. Ця сума перевершує ВВП таких країн, як Камбоджа або Гондурас.

– Статки голови Samsung Лі Гонхі оцінюються в 12,6 млрд доларів США.

– Лі Гонхі з травня 2014 року перебуває в комі після перенесеної зупинки серця. Його син Джеен є найбільш ймовірним спадкоємцем Samsung Group. Акціонери Samsung Electronics повинні зустрітися 27 жовтня, й очікується, що до них приєднається спадкоємець.

Звіт МКП та IndustriALL також розкриває тіньові оборудки корейських конгломератів «чеболь», які домінують в системі ухвалення політичних рішень в країні, де профспілкових лідерів постійно заарештовують за звичайний захист прав трудящих.

«Корпоративну жадібність і погрози терпіти не можна – час глобальної реалізації законів. Це необхідно для того, щоб гарантувати глобалізацію зі справедливими умовами праці, правами, гідною мінімальною заробітною платою, безпекою та захистом праці», – заявив генеральний секретар IndustriALL Юркі Райна.

У свою чергу Шаран Барроу зазначила: «З дослідженням компанії Samsung ми почали розкривати факти корпоративної жадібності та показувати нездатність найбільших світових корпорацій відповідати за зловживання в своїх системах постачання – починаючи з придушення профспілкової активності, жебрацьких зарплат, небезпечної й незахищеної праці, закінчуючи примусовими понаднормовими роботами, неформальним працевлаштуванням та сучасним рабством. Але це – тільки початок: ми продовжимо тиснути, щоб змінити ситуацію та відновити силу букви закону. Ми будемо співпрацювати з пенсійними фондами, які керують капіталом трудівників, щодо інвестиційних стратегій, й будемо всебічно підтримувати людей найманої праці та їхні вимоги відновлення верховенства права. Ми покладемо край корпоративної жадібності».
Loading...Залишити коментар