В Ісландії прем’єр може піти у відставку через скандал з офшорами

0

_mossack_fonseka_board

В Ісландії прем’єр-міністр пішов з інтерв’ю, коли журналісти дали питання про його офшорну компанію, про яку стало відомо через скандал з публікацією конфіденційних документів панамської компанії Mossack Fonseca.

Про це пише The Guardian.

Прем’єр-міністр Ісландії Сигмюндюр Гюннлейгссон стурбовано заявив, що не чекав таких питань і вирішив завершити інтерв’ю, бо не готовий на них відповідати.

Судячи з відео, яке журналісти шведської телекомпанії SVT виклали в мережу, чиновник був дуже засмучений таким питанням і заявив, що він приймає рішення припинити інтерв’ю. Він заявив, що журналісти намагаються зробити сенсацію з того, чого немає, і що це “абсолютно недоречно”.

Нагадаємо, вчора, 3 квітня, Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував масштабне розслідування про офшорні компанії, що використовуються впливовими людьми для ухилення від сплати податків.

Серед фігурантів офшорного скандалу значаться прізвища 12 діючих і колишніх світових лідерів, бізнесменів і офіційних осіб, включаючи президента РФ Путіна, президента України Порошенка, відомого футболіста Ліонеля Мессі і інших відомих впливових людей.

Серед власників офшорів, зокрема, матеріали про трьох людей, пов’язаних з Україною, – президента України Петра Порошенка, екс-прем’єра Павла Лазаренка і британського бізнесмена пакистанського походження Мохаммада Захура, який живе і працює в Україні.

З опублікованих документів стало відомо, що Порошенко не передав «Рошен» в «сліпий траст», а вивів в офшор, щоб не платити в Україні податок на продаж, а одеський мер Геннадій Труханов взагалі має російський паспорт.
Loading...Залишити коментар