В Кабміні пропонують заборонити вівісекцію

0

У Міністерстві охорони здоров’я України планують “в середньостроковій перспективі” заборонити випробування косметики на тваринах.

Про це поінформували в прес-службі МОЗ, передають Букви.

У відомстві уточнили, що розробили проект постанови Уряду про затвердження нового технічного регламенту на косметичну продукцію на основі регламенту Європейського союзу.

Документ покликаний усунути юридичні суперечності, а також адміністративні та технічні бар’єри в торгівлі між Україною та країнами ЄС.

“МОЗ України має намір в середньостроковій перспективі заборонити випробування косметики на тваринах і з впровадженням нового регламенту дати можливість іноземним і національним компаніям використовувати новітні технологічні розробки, зокрема альтернативні методи тестування косметичної продукції. Такі правила вже кілька років діють в країнах Європейського союзу”, – підкреслюється в повідомленні.

Щоб український косметичний бізнес міг розвиватися без перешкод, а на ринку зберігалася чесна конкуренція, МОЗ планує передбачити перехідний період для впровадження нових вимог до тестування продукції.

“Це рішення обумовлене тим, що в Україні на сьогоднішній день відсутні затверджені методології альтернативних випробувань безпеки косметики”, – уточнили в міністерстві.

У відомстві поінформували, що Європейський союз також мав перехідний період для впровадження нових вимог до безпеки косметичної продукції (регламент був затверджений в 2009 році, а вступив в силу в липні 2013 року).

“З впровадженням нового технічного регламенту іноземні компанії, які вже відмовилися від тестування своєї продукції на тварин, зможуть реалізовувати свою продукцію на українському ринку на основі результатів досліджень альтернативними методами. Паралельно з цим міністерство буде впроваджувати нові вимоги до тестування, надаючи перехідний період для національних компаній на впровадження новітніх методів токсикологічних досліджень”, – підкреслюється в повідомленні.

Новий регламент найближчим часом буде оприлюднений для громадського обговорення на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я.
Loading...Залишити коментар