В Казахстані відзначили третю річницю розстрілу демонстрації в Жанаозені

0

kazaxy

У Жанаозені відбулися поминальні заходи за загиблими робітникам, протест яких розстріляли 16 грудня 2011 року.

В селищі Тенге, передмісті Жанаозену, на святому для казахів місці, де стоїть обеліск і поховані відомі учасники багатомісячних страйків, відбулися поминальні заходи, в яких взяли участь родичі вбитих, громадські діячі, які приїхали з Астани, Алмати, Атирау і Уральська, а також представники Мангистауської обласної незалежної профспілки «Актау» Кенжегалі Суйеуов і Мухтар Умбетов.

Акція відбулась 13 грудня, адже влада і представники ПФ «Озенмунайгаз», як і сам «КазМунайГаз», спеціально дають дозвіл на поминальні заходи тільки за 2-3 дні до дати розстрілу, оскільки всі акції в Жанаозені 16 грудня в зв’язку зі «святом» заборонені. Сьогодні ж на центральній площі Жанаозену, де пролилася кров робітників і місцевих жителів, знову відбудеться концерт, який явно не веселить городян і проводиться, щоб не дозволити організовувати якісь дії.

У самому Жанаозені, його околицях, та й у всьому регіоні жителі тримають траур і згадують загиблих товаришів. Нагадаємо, що зараз в ув’язненні перебувають Нарин Жарилгасинов, Канат Жусіпбаев і Максат Досмагамбетов. Останній перебуває вдома під крапельницею, оскільки він серйозно хворий через ракову пухлину лицьової кістки, що утворилася в результаті постійних катувань та побиттів під час слідства. У всіх товаришів і колег засуджених існує надія, що незабаром всі вони також опиняться на волі.
Loading...Залишити коментар