В Києві підвищення тарифів відтермінували на 3 місяці

0

1450704986_gaz-tarifyi

Депутати Київської міської ради на сесії сьогодні наклали мораторій на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги з 1 липня.

Відповідний проект рішення підтримали 75 депутатів із 93 зареєстрованих у залі, передає «Інтерфакс-Україна».

«Заборонити нараховувати за розрахунками з 1 липня 2016 року та стягнення з населення міста Києва пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги», – йдеться в тексті рішення.

Згідно з ним, мораторій на підвищення тарифів на електричну енергію, природний газ, теплову енергію та послуги водопостачання встановлюється до 1 жовтня 2016 року.

«Ми проконтролюємо, щоб наші комунальні підприємства, наші ЖЕКи, наші листоноші не розносили платіжок з новими тарифами», – заявив автор проекту рішення, депутат фракції «Єдність» Олександр Омельченко.

На його думку, рішення Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), щодо підвищення тарифів з 1 липня є незаконним, оскільки відомство не має відповідних повноважень.

«Верховний Суд України 30 травня письмово звернувся до Конституційного Суду з проханням надати пояснення порушенню Конституції України в положенні про НКРЕКП. Це положення не надає НКРЕКП права встановлювати тарифи, а тим більше терміну їх введення. У них є лише право давати оцінку собівартості тарифів та їх супроводу», – зазначив Омельченко.

До слова, раніше Кличко вже заявляв, що кияни не зможуть заплатити за новими тарифами.

Нагадаємо, 27 квітня Кабмін затвердив єдиний тариф за газ для всього населення в розмірі 6879 гривень/тис. куб. м. Він складається з гуртової ціни газу в розмірі 4 942 гривень, середньозваженого тарифу на транспортування – 219 гривень, середньозваженого тарифу на розподіл – 513,7 гривні, торгової націнки постачальника – 57,4 гривні. Тарифи вступили в силу з 1 травня

Пізніше стало відомо, що тарифи на теплоенергію теж зростуть на 60%, бо газ для котелень тепер закуповуватимуть дорожче.

Тариф зріс з 1 липня.

До слова, Київ може залишитись без світла, води та тепла через арештовані рахунки комунальних підприємств, які не можуть сплатити борги через заборгованості споживачів.
Loading...Залишити коментар