В Києві пікетували профспілки медиків

0

medyky

В Києві активісти Вільної профспілки медичних працівників України пікетували Деснянську районну державну адміністрацію, повідомляє профспілковий сайт КВПУ.

Холод, дощ і навіть провокатори не змогли перешкодити проведенню акції, основна вимога якої – припинити зловживання у Комунальному некомерційному підприємстві «Консультативно-діагностичний центр» Деснянського району міста Києва.

Під стінами Деснянської райдержадміністрації незалежні профспілківці вимагали:

– заборони дискримінації за профспілковою ознакою стосовно представників незалежної первинної профспілкової організації Комунального некомерційного підприємства «Консультативно-діагностичний центр»;

– негайного відсторонення від займаної посади директора цього медзакладу Юрія Лимаря та проведення стосовно нього службового розслідування з приводу корупційної діяльності;

– відкритого та прозорого конкурсу на посаду нового керівника КНП «КДЦ» Деснянського району;

– зустрічі з головою Київської міської державної адміністрації Віталієм Кличком.

Як пояснюють у незалежній первинці, у Деснянському районі столиці зараз триває боротьба проти корупції в медичній галузі. І на цю ситуацію вже відреагували у Департаменті охорони здоров’я КМДА, Міністерстві охорони здоров’я та Уповноважений Верховної Ради з прав людини. Відповідні перевірки показали факти корупції у КНП «КДЦ» Деснянського району. Також було рекомендовано змінити керівників: директора та завідувача філією №2.

«На жаль, перевірки відбулися, але корупцію не було подолано, – розповіла голова незалежної первинної профспілкової організації КНП «КДЦ» Деснянського району Олена Самисько. – Щоб змінити ситуацію та захистити колектив, ми організували незалежну профспілку, яка увійшла до ВПМПУ. 16 вересня, у день створення, одразу сповістили про це нашого директора. Але вже 28 вересня наказом №266-к адміністрація нашого медзакладу на незаконних підставах звільняє члена профкому, борця з корупцією Юрія Ліску. Зараз на співробітників КНП «КДЦ» Деснянського району чиниться тиск, їх залякують».

За дивним збігом обставин, до райдержадміністрації прийшли працівники, які мають протилежну точку зору на ситуацію в медзакладі. Але складалося враження, що їхній мітинг був просто спрямований проти незалежної профспілки. Дивним було й те, що на запитання голови ВПМПУ Олега Панасенка, чи задоволені вони низькими зарплатами, деякі з них відповіли «так».

«Чому в медиків й досі така низька зарплата? – запитав під час свого виступу Олег Олександрович. – Сьогодні ми вийшли на мітинг за захист прав та інтересів простих медпрацівників «КДЦ» Деснянського району. Ми ставимо питання для роздумів: скільки заробляє ця лікувальна установа й чому ці кошти не йдуть на підвищення зарплат працівників?».

Після мітингу представники ВПМПУ передали звернення щодо ситуації у КНП «КДЦ» Деснянського району очільнику КМДА Віталію Кличку. Незалежні профспілківці висловили готовність йти до кінця у своїй боротьбі й сподіваються, що найближчим часом корупцію таки здолають.
Loading...Залишити коментар