В Києві затримали Миколу Мартиненка

0

У Києві екс-нардеп Микола Мартиненко у супроводі детективів НАБУ вийшов з будівлі, де розміщені депутатські приймальні, і сів у мікроавтобус антикорупційного бюро. Про це повідомила «Українська правда».

Мартиненко разом з детективами вийшли через боковий вихід будівлі на Кловському спуску,7, і сіли у синій мікроавтобус і поїхали.

Адвокати Мартиненка Ігор Черезов та Петро Бойко вийшли з будівлі через центральний вхід.

У прес-службі НАБУ підтвердили, що Мартиненко затриманий детективами НАБУ.

«Так. Ми підтверджуємо факт затримання», – повідомили в прес-службі НАБУ.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що екс-нардепа Миколу Мартиненка затримали за підозрою у розтраті грошей держпідприємства «СхідГЗК». Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, досудове розслідування з’ясувало, що в період з 2013 року по 2016 рік злочинна організація у складі службових осіб ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», службових осіб STEUERMANN Investitions und Handelsgesellschaft mbH, а також групою осіб, які мали контроль над вказаними підприємствами, у тому числі Мартиненком, було вчинено розтрату коштів ДП «СхідГЗК» в розмірі 17,28 млн. дол. США.

Розтрата відбулася внаслідок неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «СхідГЗК» через австрійську компанію-посередника STEUERMANN.

«У подальшому вказані кошти, перераховано на рахунки компанії STEUERMANN із використанням офшорних компаній WARGRAVE TRADING LLP та DALLAS FUEL SA керівниками та учасниками злочинної організації обернуто на власну користь», – написав Холодницький.

Вручення повідомлення про підозру у четвер ввечері здійснюють детективи НАБУ.

«Наразі Мартиненка М.В. затримано в порядку ст.208 КПК України та доставлено до Національного антикорупційного бюро України для проведення процесуальних та слідчих дій», – повідомив очільник САП.

Водночас адвокат екс-нардепа Петро Бойко, зазначив, що Мартиненка затримали на термін до 72 годин до вирішення судом питання про обрання запобіжного заходу.

«Ми не розуміємо, в чому підозрюють Миколу Мартиненка. Зрозуміло лише, що йдеться не про справу, пов’язану з «Енергоатомом». Це тим більше дивно, бо навіть по «Енергоатому» немає жодних доказів правопорушень. Затримання детективи НАБУ мотивували тим, ніби Мартиненко міг би втекти з України», – зазначив Бойко.

«Це повний абсурд, бо 2015 року він добровільно відмовився від депутатської недоторканності – це дієвий доказ того, що він не збирався нікуди ховатися», – додав він.

Loading...Залишити коментар