В НАЗК хочуть 180 днів для перевірки декларацій - Перший Соціальний

В НАЗК хочуть 180 днів для перевірки декларацій

0

declaruvannya

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) повторно передасть до Міністерства юстиції України проект порядку проведення повної перевірки е-декларацій для юстування.

Про це під час брифінгу у вівторок заявив заступник голови НАЗК Руслан Радецький, повідомило «Громадське».

«Мін’юстом була проведена експертиза і їх фахівцями були надані низка побажань, які фахівцями Департаменту фінансового контролю були враховані і доопрацьовані. Ми знову їх направили до Мін’юсту, але Мін’юст вважає за необхідне, щоб НАЗК включило в повному обсязі ті побажання, які вони висувають до нас», – сказав Радецький.

«Переважна більшість цих побажань враховані в порядку і відповідні проекти порядку будуть відправлені до Міністерства юстиції після сьогоднішнього обговорення з громадськістю та експертами», – додав він.

За його словами, однією з умов Мін’юсту є врегулювання строків перевірки декларацій та визначення підстав для її проведення.

«Уповноважений член Агентства може розпочати перевірку протягом 10 днів, якщо є підстави. Прийнято рішення про терміни перевірки – 180 днів з дня виявлення підстав», – зазначив Радецький.

Повна перевірка e-декларацій передбачає три види контролю: своєчасність, правильність та повнота заповнення і логічно-арифметичний контроль.

Радецький також розповів, що розробляють технічні умови запуску автоматичної перевірки – це 4-5-й модуль, який дозволить НАЗК в автоматичному режимі здійснювати перевірку: програма буде підключена до інших реєстрів органів влади – й автоматично зіставляти інформацію, а відтак демонструвати червоним кольором, якщо декларант порушив закон, а зеленим – якщо жодних правопорушень не встановлено, повідомила «Українська правда».

Доти ж діятиме «ручний режим»: фахівці Департаменту фінансового контролю готують запити до органів державної влади, які володіють тими чи іншими реєстрами, – а потім співставляють їхні дані з деклараціями.

Раніше повідомлялося, що НАЗК досі не затвердило порядок перевірки е-декларацій.
Loading...Залишити коментар