В Нідерландах вибори: правоцентристи проти ультраправих

1

У Нідерландах починається голосування на парламентських виборах.

Про це пише Euronews.

Головна інтрига – чи зможе ультраправа Партія свободи Ґерта Вільдерса здобути достатню кількість голосів, аби сформувати уряд.

Під час кампанії Вільдерс активно експлуатував теми ісламізації Європи, міграційної кризи та терористичної загрози. На теледебатах він неодноразово обіцяв вивести Нідерланди з Євросоюзу, закрити усі мечеті і заборонити Коран.

“Знаєте, минулого року відбулись усі ці напади у Німеччині та Європі. Якщо ми не захистимо себе від цього, якщо ми боїмося поглянути на те, чим є іслам, і не лише джихад, а іслам загалом. Якщо ми не будемо пильними, іслам зробить так, що ми більше не існуватимемо як Нідерланди, як вільний західний світ. Ми не повинні ніколи цього дозволити”, – заявив Вільдерс.

Головний опонент Вільдерса – чинний прем‘єр-міністр Марк Рютте. За результатами голосування, він сподівається очолити уряд втретє.

Рютте закликає виборців дати відсіч популістам:

“Жодного “Некзиту” не буде. Я хочу, щоб ця країна процвітала, жила у безпеці та стабільності. Це означає, що там потрібно бути членами міжнародних організацій, таких як НАТО, Євросоюз, бо це забезпечує багато робочих місць тут завдяки торгівлі. 1,5 млн робочих місць прямо пов‘язані із європейським внутрішнім ринком”.

Згідно з опитуваннями, до парламенту можуть потрапити до 15 партій. Найвірогіднішою є коаліція право-центристських сил на чолі із чинним прем‘єром. Однак на її створення знадобиться час.

Loading...1 коментар

  1. Ці казочки про “експансію ісламу” – брєд рябої кобили. Взагалі, засуджувати людину через її вірування (причому у певній мірі ЄС саме винувате у потоці біженців) – вищого ступеню ідиотизм, враховуючи той факт, що більшість жертв ісламістів-радикалів – мусульмани, а теракти в ЄС у порівнянні з терактами на БС – фігня.
    І, скажіть мені – де тут “європейська толерантність”, коли гоміків ставлять вище за знедоленних та корінні народи?

Залишити коментар