В Польщі відновлюватимуть зруйновані українські пам’ятки

0

Посол України в Польщі Андрій Дещиця заявив, що Київ і Варшава домовилися про відновлення ексгумаційних робіт польською стороною в Україні, а також про відновлення зруйнованих українських пам’яток в південних регіонах Польщі.

Про це він розповів в інтерв’ю “Укрінформу“.

За словами посла, зустріч співголів Консультаційного комітету президентів України і Польщі Костянтина Єлісєєва та Кшиштофа Щерского, яка пройшла минулої п’ятниці в Кракові, дозволила зняти напруженість в двосторонніх відносинах.

“В ЗМІ з’явилася інформація про те, що одним з досягнень цієї зустрічі було рішення про відновлення пошукових і ексгумаційних робіт в Україні. Але насправді, це було тільки одне з питань, яке узгоджене обома сторонами в цій спільній заяві. Крім того, було досягнуто порозуміння в питаннях відновлення українських місць пам’яті на території Польщі, які стали об’єктами актів вандалізму ще з 2014 року”, – заявив Дещиця.

В ході інтерв’ю дипломат нагадав, що на півдні Польщі в цілому були зруйновані сім об’єктів. Так, в ході зустрічі сторони обговорили ситуацію з кожним із зазначених об’єктів.
Loading...Залишити коментар