В Росії згадали вбитих правозахисників

0

В Москві з 18 на 19 січня розпочалось вшановування вбитих ультраправими націоналістами журналістки Анастасії Бабурової та правозахисника Станіслава Маркелова.

Про це повідомляють активісти в соціальних мережах.

“Москва пам’ятає. Група товаришів вшанувала пам’ять Стаса і Насті. Пречистенка, будинок 1, місце, де було вбито Станіслава Маркелова та Анастасію Бабурову. Завтра, 19 січня, буде чергова річниця їх загибелі. Прийти за адресою і вшанувати пам’ять може кожен.”, – написано в повідомленні.

Для довідки:

Вбивство адвоката Станіслава Маркелова і журналістки Анастасії Бабурової сталося 19 січня 2009 року в центрі Москви.

Станіслав Маркелов – відомий російський адвокат, який був захисником у ряді гучних політичних справ, і представляв інтереси чеченських сімей, постраждалих від російських військових.

Анастасія Бабурова – журналістка «Нової газети», уродженка Севастополя. Займалася висвітленням проблеми ультраправого терору в Росії.

Вбивство Маркелова та Бабурової дало поштовх розвитку антифашистського руху в Росії. Починаючи з 2009 року в Москві та інших містах Росії проходять масові акції пам’яті Станіслава і Анастасії. Нерідко вони закінчуються затриманнями і нападами з боку ультраправих.

У листопаді 2009 року були затримані підозрювані у вбивстві Маркелов та Бабурової – учасники угруповання БОРН Микита Тихонов та Євгена Хасіс. 6 травня 2011 Тихонов був засуджений до довічного позбавлення волі, Хасіс була засуджена до 18 років позбавлення волі.
Loading...Залишити коментар