В Східно-Китайському морі величезна пляма палаючої нафти

0

Затонулий в Східно-Китайському морі танкер залишив величезну пляму палаючої нафти.

Техногенні катастрофи через господарську діяльність людини наносять все більший збиток екології планети. Аварії, пов’язані з нафтопродуктами, відбуваються часто і обертаються серйозними наслідками. Тиждень горів біля берегів Китаю після зіткнення з іншим судном танкер «Sanchi» в результаті затонув, але залишив після себе величезну пляму палаючих нафтопродуктів. Команда судна загинула, а в море потрапив вантаж – понад 100 тисяч тонн вуглеводнів. Конденсат надлегкої нафти представляє тепер величезну загрозу для екології Східно-Китайського моря через високий рівень вмісту сульфідів.

Іранський Sanchi, на борту якого знаходилося 136 тисяч тонн вуглеводнів, прямував до Південної Кореї, коли зіткнувся з іншим судном 6 січня і загорівся. Це сталося приблизно в 300 кілометрах на схід від Шанхаю, потім танкер почав дрейфувати і затонув майже в 300 кілометрах на північний захід від місця зіткнення. На борту судна перебували 32 члени екіпажу.

Ступінь впливу екології та площа розливу нафти ще не встановлені, але відштовхуючись від тоннажу, який танкер перевозив, він може бути найгіршим з 1991 року, коли 260 тисяч тонн нафти розлилися біля узбережжя Анголи.
Loading...Залишити коментар