В Швеції закінчилось сміття і вона перероблятиме норвезьке

0

zavod_smittya_sweden

У Швеції закінчились побутові відходи для переробки в електрику та енергію. На звалища країни відправляється лише 4% такого сміття. В Європі цей показник становить близько 38%.

Про це пише «Дзеркало тижня».

Швеція вже давно лідирує у галузі переробки відходів серед інших європейських держав. На спеціальних підприємствах сміття спалюється, за рахунок цього нагрівається вода, яка обігріває житлові та адміністративні будівлі (забезпечуючи 20% центрального опалення в Швеції). Крім того, частина одержуваної енергії використовується для вироблення електрики, яка живить приблизно чверть мільйона будинків.

Щоби розв’язати проблему нестачі відходів, фахівці організували їхній імпорт з інших країн. Тепер Швеція щороку забиратиме у сусідів приблизно 800 тисяч тонн сміття. Більшу його частину постачатиме Норвегія. Цій країні спалювати свої відходи обходиться дорожче, ніж переправляти їх до Швеції.

Варто зазначити, що спалювання сміття призводить до викиду в атмосферу діоксинів, які становлять загрозу для навколишнього середовища. Крім того, в золі міститься чимало важких металів. Цей побічний продукт перетворення відходів в енергію необхідно відправляти на ті самі звалища, тому він експортується назад до Норвегії.

До слова, днями на Львівщині трапилась катастрофа – полігон в селі Великі Грибовичі біля Львова, де знаходиться міське сміттєзвалище з 1958 року, загорілось і під час гасіння стався зсув 100 тисяч тон сміття, яке завалило трьох рятувальників. Їх тіла вчора знайшли їх колеги. Всі троє були мешканцями Жовківського району Львівщини.

У зв’язку з цим сьогодні в регіоні день жалоби.

Основна відповідальність, за словами експертів, лежить на міському голові Львова Андрію Садовому, котрий за 2 попередні каденції відмовив 43 інвесторам у побудові сміттєпереробного заводу.
Loading...Залишити коментар