В трьох містах відбулись протести українських студентів

0

studenty4

В Києві, Харкові та Одесі відбулись протести студентів вищих навчальних закладів проти закону №1530.

У Києві біля Верховної Ради пройшла студентська акція, учасники якої вимагали відміни прийнятого 6 грудня закону №5130, повідомляє сайт Соціального руху.

Про це розповів активіст студентської профспілки Пряма Дія, яка приймала участь у протесті.

За його словами, незважаючи на нещодавні заяви прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про те, що з наступного року відміни стипендій не буде, тепер влада на свій розсуд зможе визначати кількість її отримувачів. І дані рішення ніяк не погоджуватимуться з студентством.

“Це стало можливим, оскільки даний закон відміняє норму про те, що стипендії мають отримувати не менше 2/3 і не більше 75% бюджетників”, – зазначає активіст.

Загалом у Києві в акції прийняли участь близько 150 студентів, у тому числі представники Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Києво-Могилянської академії, Театрального університету ім. Карпенка-Карого, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури та інших вишів. Крім того, акції проти закону №5130 пройшли у Одесі та Харкові. При цьому в останньому студенти зіштовхнулись з тиском з боку адміністрації університетів з вимогою не виходити на акцію.

Також представник “Прямої Дії” уточнив, що у Києві проходили паралельно дві студентські акції, і саме представники другої перекривали а пішохідному переході вулицю Грушевського. Втім, загалом гасла акцій були майже ідентичними.
Loading...Залишити коментар