В центрі Києва протестують проти підвищення тарифів

0

taryfy

В центрі Києва кілька тисяч осіб беруть участь у Всеукраїнському марші протесту проти підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Про це повідомляє канал «112»

Через колону в кілька тисяч людей в центрі обмежений рух автотранспорту.

Учасники ідуть від парку Шевченка і парку Слави до будівлі Кабінету міністрів на вулиці Грушевського, де висуватимуть свої вимоги уряду.

«Люди, які прийшли сюди, а їх кілька тисяч, виступають проти підвищення цін на газ і тарифи, а також за підвищення заробітних плат. Вони вимагають, аби рівень зарплати був економічно обґрунтованим і становив не менше встановленого мінімуму — це 3067 грн. Люди тут кажуть, що 30-40% їхньої зарплати, якщо навіть із сімейного бюджету, йдуть на тарифи. Тому вони прямують під Кабмін», — розповіла кореспондент.

Тим часом в Кабміні та Верховній Раді домовились про створення робочої групи, яка протягом тижня повинна перевірити ціноутворення на газ в Україні.

«Домовилися про те, що створюємо робочу групу на один тиждень. Введемо туди по одному представнику від кожної групи і фракцій українського парламенту, які були би фахові, для того, щоби дуже швидко розібратися в утворенні цін, де купляє Україна газ, що ми видобуваємо», – розповів за підсумками зустрічі у вівторок прем’єр Володимир Гройсман.

Нагадаємо, 27 квітня Кабмін затвердив єдиний тариф за газ для всього населення в розмірі 6879 гривень/тис. куб. м. Він складається з гуртової ціни газу в розмірі 4 942 гривень, середньозваженого тарифу на транспортування – 219 гривень, середньозваженого тарифу на розподіл – 513,7 гривні, торгової націнки постачальника – 57,4 гривні. Ці тарифи почали діяти з 1 травня.

Пізніше стало відомо, що тарифи на теплоенергію теж зростуть на 60%, бо газ для котелень тепер закуповуватимуть дорожче.

Тариф зріс з 1 липня.
Loading...Залишити коментар