В Туреччині відзначили річницю невдалого перевороту

0

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган виступив на мітингу в Стамбулі, присвяченому річниці спроби перевороту.

Виступ тривав перед натовпом людей на мосту над протокою Босфор, де раніше сталися зіткнення між військовими, які намагалися ініціювати переворот і цивільним населенням. Міст тепер носитиме назву Моста мучеників, пан Ердоган відкрив там меморіал.

У своєму емоційному виступі президент країни аявив, що рік тому турецький народ довів, що готовий пожертвувати всім, аби захистити країну.

“У людей тієї ночі не було зброї, у них були прапори, а найважливіше, що у них була віра”, – заявив пан Ердоган.

Пізніше на мосту зачитали імена 34 людей, які там загинули під час зіткнень із військовими.

16 квітня в країні пройшов референдум про розширення президентських повноважень. В результаті голосування Туреччина перетвориться з парламентської на президентську республіку.

Прийняті поправки до конституції наділяють президента країни Ердогана безпрецедентними повноваженнями і дозволяють йому залишитися на цій посаді до 2029 року.

У понеділок, 17 квітня, результати референдуму були визнані чинними, про що заявив голова Вищої виборчої ради країни Саді Гювен.

ОБСЄ заявила про невідповідність референдуму в Туреччині європейським стандартам.

На думку ОБСЄ, агітаційна кампанія проходила в нерівних умовах на користь влади. Крім того, спостерігачі заявили про можливе підтасовування 2,5 млн голосів.

Нагадаємо, в ніч на 16 липня минулого року в Туреччині відбулася спроба військового перевороту, але влада придушила заколот. За останніми даними затримано більше 45 тисяч осіб, включаючи можновладних офіцерів, чиновників і суддів. У школах і вузах звільняють співробітників, підозрюваних у зв’язках із прихильниками заколоту. Кількість звільнених перевищує 160 тисяч.

Крім того, в країні заявили про призупинення дії Європейської конвенції з прав людини. ЄС вже висловив своє занепокоєння такими тенденціями.

Раніше правозахисна організація Amnesty International повідомила, що затриманих катують.

Крім того в країні закривають ЗМІ та арештовують журналістів, а також ведуться серйозні розмови стосовно повернення смертної кари.

Надзвичайний стан, який ввели після спроби перевороту, продовжили до липня 2017 року.
Loading...Залишити коментар