В Угорщині починається “Майдан”?

0

orban

Вже декілька тижнів в Угорщині не стихають протести. Все почалося з бажання уряду ввести податок на Інтернет, проти якого активно виступили самі угорці. Через тиждень після початку масштабних протестів, під час яких навіть горів головний офіс правлячої партії, уряд відмовився від цієї ідеї. Однак, протести не закінчуються ще й до сьогодні.

Тепер угорці виступають проти політики прем’єр-міністра Віктора Орбана загалом. Експерти вважають, що питання податку на Інтернет насправді стало лише першим кроком у протестах і змогло підняти громадськість на масштабні виступи. Саме так було влітку 2013 в Стамбулі.

Однак, в обидвох випадках правляча партія має і значну підтримку населення. Таким чином, суспільство поляризується – одні різко негативно ставляться до партії “Фідас”, а інші – активно підтримують.

Крім всього іншого, протестувальники закидають уряду співпрацю з Росією, адже Угорщина бере участь в будівництві “Південного потоку”, який дасть можливість Росії транспортувати газ в Європу в обхід України та Польщі. Орбан відповідає, що для Угорщини це дуже важливий проект, адже рідко вона може відігравати важливу геополітичну роль і не може відмовитись від участі в проекті.

А протестувальники відчули свою силу і тепер не готові просто так відступати.
Loading...Залишити коментар