В Україні діють фіктивні соціологічні служби

0

thumbnail
Про це пишуть texty.org.ua на своєму сайті.

«В Україні працює не більше десяти авторитетних служб, спроможних провести якісне та достовірне всеукраїнське опитування громадської думки. Коли правдиві результати політиків не влаштовують, вони через спеціальні псевдосоціологічні служби оприлюднюють вигідні для себе рейтинги. Це потрібно для того, щоб набрати додаткові голоси на виборах.

Є принцип, згідно з яким виборець не хоче голосувати за того, хто має мало шансів пройти, тому потрібно створювати ілюзію. І тут на підхваті фальшиві соціологи. Їхню брехню масово тиражують ЗМІ, частково через непрофесійність, частково за гроші.

Ми зібрали та узагальнили в єдину базу практично всі публічно оголошені результати соцопитувань на п’яти останніх парламентських виборах: 2002, 2006, 2007, 2012 та 2014 років. І тепер маємо дос’є на десятки відверто фіктивних або сумнівних соціологічних служб, яка хоча б одного разу оприлюднювала підозрілі результати опитування.

Сьогодні ми публікуємо інфографіку, що показує парламентську кампанію 2014 року. Бачимо сплеск сумнівних опитувань саме в останній місяць перед виборами. Це закономірно, бо чимало виборців визначаються в останній момент.

Ми також нарахували щонайменше 14 віртуальних служб — тобто таких, які ніколи не проводили жодних презентацій, а свої релізи поширювали через інформаційні агенції. Такі фірми існують лише на папері та в уяві політтехнологів».
Loading...Залишити коментар