В Україні контрреволюційна ситуація, - Іван Яковина - Перший Соціальний

В Україні контрреволюційна ситуація, – Іван Яковина

0

e601429d5422c0a0c149d

Російський журналіст, колишній співробітник Лента.ру стверджує, що в Україні контреволюційна ситуація: «Влада всією душею уникає серйозних реформ, а народ боїться позбутися засобів до виживання у разі їх проведення». Із його слів, зараз всі розуміють, що Україні негайно потрібні реформи, однак ведеться тільки їхня імітація. На його думку, дану ситуацію можна охарактеризувати цитатою Володимира Леніна: «Верхи не хочуть, низи не можуть».

«Чи є в керівництві України політики, охочі пожертвувати своєю кар’єрою і репутацією в ім’я порятунку країни? Відверто кажучи, таких щось не видно. «Верхи» відчайдушно не хочуть змінювати існуючий стан речей. І важко їх за це засуджувати. Проведення радикальних реформ в корні суперечить їх базовому інстинкту – збереженню політичного життя і примноженню власної влади», – пише Яковина.

Журналіст стверджує, що будь-який керівник країни, який хоче провести справді серйозні реформи, повинен розуміти, що йде на погибель, адже урізувати пільги і «скручувати гайки» доведеться дуже болісно.

Тим часом «низи» навіть бояться подумати про такі реформи. Якщо подумати над тим, якої сфери життя не повинні торкатись такі реформи, то отримаємо таке: «Список вийшов великим: армію (війна ж!), пенсії (і так нікчемні), медицину (може всім відразу на кладовище?), освіта (з нею повна катастрофа), культуру (без культури немає народу, все перераховане вище втрачає сенс) і так далі і тому подібне – страшно важливе і абсолютно недоторканне», – коментує журналіст.
Якщо до всього цього пригадати і недавнє опитування, то картина стає зовсім нерадісною. Згідно з опитуванням, 51 % жителів України впевнені, що реформи – це підвищення заробітньої платні та пенсій, 31 % вважає, що це зменшення пенсійного віку.

«Тобто щось, прямо протилежне основному їхньому змісту! Люди, прикидаючи на своє життя наслідки можливих скорочень і урізувань, цілком обґрунтовано вважають, що ще гірше жити просто нема як», – пише у своїй статті Іван Яковина.

Журналіст висловлює думку вже покійного Кахи Бендукідзе про урізання держвитрат як однієї із найважливіших реформ: «Якби на Печерських пагорбах хтось дійсно вслухався в це попередження і розпустив би для початку штук п’ять міністерств, це, мабуть, потягнуло б на справжнісіньке різдвяне диво».
Loading...Залишити коментар