В Україні переслідують курдських діячів

0

В Одесі тривають арешти курдських діячів, які переховуються від турецької влади на території нашої країни, пише «Думская».

Як стало відомо журналістам, за запитом Туреччини затримують навіть курдів, які просять в України статус біженця, причому деяких в’яжуть прямо в приміщеннях Державної міграційної служби.

Така історія, зокрема, відбулася з курдським депутатом міського меджлісу (ради) прикордонного турецького міста Вираншехир, якого українська прокуратура збирається видати Анкарі.

У грудні він звернувся за статусом біженця в одеське управління міграційної служби. Та дала згоду на збір необхідних документів, почавши тим самим процедуру розгляду питання. Але коли чоловік наступного разу прийшов з папкою в офіс ДМС, його вже чекали поліцейські.

Як з’ясувалося, громадянин оголошений Туреччиною в розшук за участь в «терористичній організації», якою турки вважають Союз громад Курдистану. Україна та інші європейські країни, відзначимо, це об’єднання в список терористичних не включають. Скажімо, одна з штаб-квартир Союзу цілком легально діє в Берліні.

А ось як звучить фабула звинувачення курдів турецькою стороною: «Брав участь у виконавчому органі і незаконному засіданні міського меджлісу Вираншехир в якості члена, прийняв лідера терористичної організації в якості лідера, вважав друзями терористів, які загинули в бою, і мав з ними однакову організаційну концепцію».

2 лютого 2017 року Приморський районний суд Одеси застосував до іноземця тимчасовий екстрадиційний арешт, відправивши до СІЗО. Термін дії визначення закінчився 11 березня. Прокуратура звернулася до суду з клопотанням про продовження утримання в ізоляторі, але Феміда відмовила. Зараз курд знаходиться під домашнім арештом.

Варто нагадати, що Кримінальний процесуальний кодекс України прямо забороняє видачу (екстрадицію) особи, якщо вона подала заяву про визнання його біженцем до остаточного розгляду цієї заяви. Інформація про подання особою зазначеної заяви не надається іноземній державі, яке надіслало запит на видачу.

Таким чином, поліція, прокуратура і міграційна служба грубо порушили права цієї людини. На жаль, це звичайна справа.

«Думська» не раз писала про ситуацію з курдами в Україні. Українські правоохоронці почали переслідувати їх в 2016 році. До цього курди цілком комфортно почували себе на території нашої країни.
Loading...Залишити коментар