В Україні з’явився кооператив з новими правилами

0

Shvama

В рамках освітнього проекту Київського бієнале під назвою «Школа самотності» буде проведена трьохденна школа з «Рісайклінг свідомості, ріклеймінг бутя».

Лекції, що відбуватимуться з 26 по 29 жовтня з 15:00 до 17:30 у Будинку одягу (Львівська площа, 8, Київ), проводитимуть феміністки, що організувались у кооператив «Швеми».

В рамках цієї ж школи відбудеться і презентація самого кооперативу, що пройде 27 жовтня з 18:00 до 19:30 у Будинку одягу.

«В капіталістичному світі одяг набув ролі маркеру за статусом та фінансовим становищем. Вважається, що чим більший і розкішніший гардероб людина може собі дозволити, тим краще. Ми переконані, що одяг, в першу чергу, – предмет необхідності. Тому він має бути практичним і доступним кожному. З другого боку, декоративна та концептуальна складова одягу не має бути втрачена. У кожного/ї десь у шафі лежать давно забуті, старі речі батьків чи бабусів-дідусів, які шкода викинути; також у кожного/ї у гардеробі є улюблений одяг, який потребує ремонту чи оновлення. І взагалі, навіщо викидати та купувати знову, якщо можна відродити? Наша мета – вдихнути нове життя в будь-який предмет одягу, зробити його більш практичним, ідейним та феміністичним. Тож приходьте і приносьте! Разом ми зможемо звузити-розширити форму, вшити-нашити кишені, зробити вишивку, надпис, малюнок, трафарет чи будь-яким іншим способом змінити річ яку ви візьмете з собою.

Швейний кооператив «ШВЕМИ» займається пошивом речей для перформансів, акцій, фестивалів та інших мистецьких заходів, а також створенням повсякденного одягу. Кооператив працює за принципом горизонтальної структури: рішення приймаються усіма учасницями спільно, робота і заробіток діляться порівну і (або) відповідно до виконаної роботи. Для учасниць проекту кооперативна діяльність – це не лише спосіб заробітку грошей улюбленою або однією з улюблених справ, це й політична позиція чи, навіть, активізм. Кажучи: «Кооператив», учасниці не мають на увазі здобуток колишнього Радянського союзу. Для них це абсолютно новий вид економічної діяльності, який базується на горизонтальних принципах взаємодії. Уже 4 місяці учасниці швейного кооперативу працюють в не типових для підприємницьких відносин умовах рівності, дружби, розуміння, підтримки та поваги один до одного і намагаються виробити альтернативну модель економічної структури.», – написано на сайті Політична критика.
Loading...Залишити коментар