В Україну активніше почали прибувати нелегальні мігранти транзитом до Європи

0

Протягом 2017 року кількість нелегальних мігрантів в Україні, які потім прагнуть потрапити до країн ЄС, зросла на 26%.

Як передає Укрінформ, про це розповів представник Державної прикордонної служби Олег Слободян в ефірі телеканалу «Прямий».

«Ситуація принципово не змінилася в порівнянні з минулими роками – Україна як була транзитною державою для нелегальних мігрантів, так і залишається. У той же час ми бачимо зростання кількості мігрантів в цьому році в порівнянні з минулим роком приблизно на 26%», – сказав він.

За його словами, в цьому році прикордонники затримали близько двох тисяч незаконних мігрантів, ще приблизно трьом тисячам потенційних незаконних мігрантів не дозволили в’їхати на територію України.

Слободян зазначив, що потрапляють мігранти в Україну двома шляхами, перший з яких – нелегальний, коли через пособників, в тому числі і в правоохоронних органах, вони незаконно слідують з Росії, потім, ховаючись з міста в місто, потрапляють на Закарпатті та на Закарпатті місцеві жителі допомагають їм через гірські ділянки потрапити до Словаччини.

Він також зазначив, що інший шлях – легальний, коли потенційні незаконні мігранти потрапляють в Україну легально, наприклад, маючи на руках фіктивні довідки про навчання, а далі шлях повторюється – до ВНЗ вони не потрапляють і прикордонники їх через кілька місяців або тижнів ловлять на західній кордоні.

«Якщо говорити про лідерів країн-постачальників нелегальних мігрантів в Україну, то це країни пострадянського простору, серед яких на першому місці Молдова, Росія і Грузія, саме в такій послідовності», – зазначив представник ГПАУ.

Слободян додав, що саме з цих країн найбільше незаконних мігрантів українські прикордонники виявляють і тих осіб, які рухаються в країни ЄС, і тих, хто незаконно перебуває на території України.
Loading...Залишити коментар