В уряді вирішили навчити українців економії

0

Українцям пояснили, як можна зекономити – зокрема, за рахунок впровадження обліку теплової енергії, програми теплих кредитів та запуску так званого Фонду енергоефективності.

Про це пишуть ЗМІ із посиланням на повідомлення віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, пише Знай.

“Ми не зможемо в 2,5 рази знизити ціну на газ, але ми здатні в 4 рази зменшити комунальні рахунки. В одному з будинків Києва за рахунок заходів енергоефективності оплата за теплоенергію у минулому опалювальному сезоні склала 8 грн за 1 кв. м, тоді як сусідні будинки платили 32 грн за 1 кв. м. Досягнута економія в 4 рази і, цей шлях абсолютно здійсненний… 80% будинків по країні вже мають будинкові лічильники. Десятки будинків отримали енергетичні сертифікати і вже мають розуміння щодо свого споживання”, – заявив Зубко.

Варто нагадати, що прем’єр-міністр Володимир Гройсман раніше заявив, що з 1 листопада ціна на газ для населення в Україні виросте на 23,5%.

До 1 листопада населення платитиме за газ за старою ціною – 6958 грн. за 1000 м³. Щоб зберегти цей тариф, Кабмін двічі останнім часом продовжував дію спецзобов’язання, згідно з яким НАК “Нафтогаз” повинен був поставляти паливо населенню, релігійним організаціям і теплокомуненерго за пільговою ціною 4942 грн. за 1000 м³.

 
Loading...Залишити коментар