В яких країнах судять іноземних найманців “ДЛНР”

1

separ

Зараз у лондонському суді слухається перша справа про участь громадянина Великої Британії у бойових діях на боці “ДНР-ЛНР”. 41-річний Бенджамін Стімсон заарештований британською владою після повернення зі Східної України.

Про це пише Depo.UA.

Друг “днрівців” постраждав через власне марнославство – справа була відкрита після інтерв’ю Стімсона ВВС в жовтні 2015 року, ще коли він перебував на Східній Україні. Заарештованому наразі пред’явлені два звинувачення. Перше – підготовка до терактів, друге – планування вчинення терактів, а також сприяння у їх вчиненні.

Наступні слухання пройдуть в Олд-Бейлі (Центральному кримінальному суді Англії і Уельсу) 7 жовтня.

При тому Стімсон – далеко не єдиний іноземний прихильник “днрівців”. Навіть якщо заяви бойовиків про більш ніж тисячу найманців були чистою похвальбою.

Перше резонансне затримання бойовиків, що воювали на боці “ДНР” і “ЛНР”, було здійснено в лютому 2015 року в Іспанії. У різних регіонах країни поліція затримала вісьмох своїх громадян 20-30 років. Затриманим інкримінували вбивства, незаконне зберігання зброї і вибухівки, а також дії, спрямовані проти інтересів Іспанії. Втім, довести участь своїх громадян безпосередньо у бойових діях іспанські правоохоронці не зуміли.

Президент Білорусі Лукашенко теж зовсім не толерує учасників конфлікту на Донбасі з числа власних громадян – щоправда, не роблячи різниці між прихильниками України та проросійськими ополченцями.

У вересні 2015 року він заявив, що близько 20 громадян Білорусії поїхали воювати в сусідню країну: “Якщо ти пішов воювати – це значить вбивати – не важливо, на стороні Донбасу або проти нього, то ми з тебе спитаємо”. У грудні того ж року глава МВС Білорусі повідомив, що у Слідчий комітет передані справи 12 учасників бойових дій в Україні.

У січні 2016 року Лукашенко зажадав “миттєво розібратися” з найманцями силами міліції і КДБ.

Не оминула увагою донецькі вояжі своїх громадян і влада Казахстану.

Ще до іспанських затримань, 15 грудня 2014 року, за участь у збройному конфлікті на сході України засудили громадянина Казахстану Євгена Вдовенка – він отримав цілком поважних п’ять років колонії суворого режиму.

В кінці квітня 2015 року інший громадянин Казахстану за участь у збройному конфлікті на Україні отримав три роки позбавлення волі.

У серпні 2016 року в суді Актобе почав слухання у справі ще одного добровольця, обвинуваченого за тією ж статтею 162 КК Казахстану; йому загрожує від трьох до семи років позбавлення волі.

Деякі країни дають можливість українській юстиції самостійно розібратися з іноземними громадянами, що воювали за “ДНР-ЛНР”.

Влітку естонська влада видала Україні громадянина Естонії Володимира Полякова, якого офіційний Київ підозрює у бойових діях проти українських силовиків на території Луганської області.

З клопотанням про видачу Полякова до Естонії у серпні минулого року звернулася Генеральна прокуратура України, і уряд Естонії в повній мірі це клопотання задовольнив.

Естонцю оголосили підозру в участі у роботі військової комендатури міністерства оборони “Луганської народної республіки”. За участь у терористичній організації українське законодавство передбачає позбавлення волі на термін від 8 до 15 років.

Раніше в тому ж місяці поліція безпеки Латвії передала в Ризьку окружну прокуратуру справу жителя Даугавпілса Артема Скрипника, заарештованого в кінці січня і підозрюваного за статтею Кримнільного кодексу Латвії про “Участь в збройному конфлікті за межами Латвії, який спрямований проти територіальної цілісності або політичної незалежності держави” ). Скрипнику, який став першим підозрюваним за цією статтею, загрожує до десяти років ув’язнення.

Ще в грудні 2014 року фігурантом кримінальної справи про участь у збройному конфлікті на сході України став анонімний громадянин Польщі. Прокурор Малгожата Броковська повідомляла, що слідство за фактом служби
громадянина Польщі в воєнізованої організації на території України було відкрито 17 листопада 2014 року. Агентство внутрішньої безпеки вийшло на слід одного з членів праворадикальної організації “Табір великої Польщі” за допомогою соціальних мереж. Повідомлялося, що підозрюваному загрожує до п’яти років позбавлення волі.

У липні 2015 року “Газета.ру” поговорила з сербським найманцем Радомиром Почучею, який брав участь в конфлікті на стороні бійців самопроголошеної “ДНР”. За його словами, серед добровольців могло бути близько сотні громадян Сербії. Але при тому Почуча стверджував, що вже вісім його співвітчизників отримали за це умовні терміни – від трьох до п’яти років.

У березні 2016 року сербська поліція затримала Почучу при спробі нелегально проникнути в країну через кордон Сербії з Румунією. За словами Лубківського, йому загрожує до десяти років позбавлення волі.
Loading...1 коментар

  1. Для объективности напишите в яких країнах судять іноземних найманців “бандитов — освободителей_

Залишити коментар