В’язні помирають через погане медичне обслуговування

0

Відділи в міжрегіональних управліннях Міністерства юстиції, які займаються медичним забезпеченням ув’язнених, відчувають кадровий «голод», що є свідченням їх неналежного формування.

Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко 31 березня на нараді щодо забезпечення незалежності та демілітаризації медичних служб Державної кримінально-виконавчої служби, повідомляє прес-секретар Луценка Лариса Сарган на своїй сторінці в Фейсбук.

На нараді зокрема Луценко зупинився на основних системних проблемах медичного забезпечення ув’язнених.
За словами генпрокурора, по Станом на 30 березня 2017 року пенітенціарних закладах померло 144 ув’язнених і засуджених проти 112 за аналогічний період минулого року.

«І це при тому, що в результаті гуманізації кримінального законодавства, застосування закону” Савченко “кількість ув’язнених в установах постійно зменшується (за 2016 рік – з 81,4 до 60,6 тис.)», – зазначив Луценко.

За словами генпрокурора, кількість інвалідів в установах досягає 1200 чоловік, які вимагають особливого медичного нагляду.

«Лише третина становить укомплектування штату відділів медичного забезпечення в 6 міжрегіональних управліннях Міністерства юстиції, які повинні щодня контролювати і своєчасно реагувати на системні порушення в медичній сфері в підлеглих установах», – зазначає Луценко.

Разом з тим державне фінансування потреб медичного забезпечення поточного року, як і останні кілька років не перевищує 22-23%.

«Катастрофічно не вистачає лікарів і середнього медичного персоналу, укомплектування посад яких у багатьох установах не перевищує 50-60%», – підкреслив генпрокурор.

Про результати наради в Генпрокуратурі обіцяють повідомити пізніше.
Loading...Залишити коментар