В ЄС пройде тиждень солідарності з українцем, заарештованим в Криму

0

A-Koljchenko

Щонайменше в двох країнах Європейського союзу пройдуть акції солідарності з анархістом та антифашистом Олександром Кольченко.

Розпочнуться акції сьогодні в Парижі, де пройдуть дебати, присвячені Олександру Кольченку та режисеру Олегу Сенцову, які перебувають в Лефортівському СІЗО міста Москви.

Так само сьогодні в північно-східному французькому місті Мец відбудеться антифашистська демонстрація.

Наступні акції відбудуться 30 червня перед посольством РФ в Парижі, а в містечку Мулен пройде прес-конференція, присвячена в’язніям-українцям.

Крім того, 1 липня акції солідарності пройдуть в Марселі та Орлеані.

«27 організацій і кілька десятків діячів культури, політичних і профспілкових активістів, музикантів і письменників Франції, в тому числі добре відомий в Росії лінгвіст і філософ Ноам Чомськи підписали звернення на підтримку Кольченко», – пишуть на одному з анархістських сайтів.

Нагадаємо, 30 травня ФСБ повідомило про затримання Олександра Кольченка разом з ще трьома людьми, між якими є і відомий режисер Олег Сенцов. Затриманих звинувачували у причетності до «Правого сектору» та вчиненні диверсійно-терористичних актів в Сімферополі, Севастополі та Ялті. Зокрема, вибухи в ніч з 8 на 9 травня 2014 саморобних вибухових пристроїв біля «меморіалу Вічного вогню» та пам’ятника Володимиру Леніну в Сімферополі, а також підпали офісів громадської організації «Російська громада Криму» та представництва партії «Єдина Росія» в Сімферополі 14 і 18 квітня 2014.

В «Правому секторі» спростували інформацію про те, що Кольченко є членом їхньої організації та й сам Олександр, враховуючи прихильність до антиавторитарних ідей та антифашизму, є далеким від ультраправої ідеології.

Через деякий час Кольченка перевезли в Москву в слідчий ізолятор «Лефортово».
Loading...Залишити коментар