В зоні АТО мають намір закрити школу - Перший Соціальний

В зоні АТО мають намір закрити школу

0

До голови МО НПГУ міст Селидове та Новогродівка Віктора Трифонова звернулися батьки дітей Гірницької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №19 Селидівської міської ради Донецької області та небайдужі мешканці міста Гірник, стурбовані намірами органів державної влади закрити освітній заклад.

Про це повідомляє профспілковий сайт КВПУ.

«Гірницька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №19 розташована у старій частині міста, – йдеться у зверненні. – Якщо поглянути на карту, то залізниця розмежувала місто на дві половини. У новій – два навчальних заклади: Гірницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17 та Гірницька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №18. Вони розташовані неподалік одна одної, на відстані 1,5 км. А у другій частині міста – наша школа №19. За площею друга половина міста Гірник (район 19-ї школи) значно перевищує першу. Відстань віддалених вулиць до першої половини міста становить 5,2 км.

Гірницьку загальноосвітню школу І-ІІ ступенів №19 збудовано 1951 року, але стан її нічим не гірший, ніж у двох інших шкіл. Упродовж багатьох років він підтримується коштом батьків, робляться поточні ремонти, вставлено пластикові вікна, підлогу вкрито лінолеумом. Школа розташована у двоповерховій будівлі із цегли, має свою енергоефективну котельню. Навіть під час канікул, коли економлять вугілля й не опалюють приміщення, там зберігається температура від +14 до +16 градусів.

У школі є все: спортивний зал з новим обладнанням, отриманим від ЮНІСЕФ, затишна їдальня, туалети всередині приміщення, майстерня, предметні кабінети, обладнані наочними посібниками для проведення лабораторних занять. Для першокласників повністю обладнано ігрову та спальну кімнати, де дуже тепло. Школа компактна, тому обслуговується малою кількістю штатних одиниць (15 осіб персоналу обслуги; 17 педагогів).

У школі навчається 212 учнів, це 73% наповнюваності закладу. Навчається 90 дітей пільгових категорій: учасників АТО, переселенців, опікунів, інвалідів, із багатодітних, малозабезпечених та неблагополучних сімей тощо. Якшо закриють школу, ці діти будуть кинуті напризволяще, вони перестануть навчатися, бо їм складно адаптуватися до співіснування з іншими дітьми. На жаль, вдома у багатьох випадках покластися їх нема на кого! На базі школи працюють гуртки Палацу дитинства. Жодного дитячого садка, культурно-розважального закладу в цьому мікрорайоні не має. У разі закриття школи значна частина дітей буде позбавлена можливості систематично відвідувати гуртки, що призведе до занепаду культурно-освітнього рівня учнівської молоді та просвітницької занедбаності.

Відстань до шкіл №17 та №18 становить 5,2-6 км. Слід врахувати, що у м. Гірник міський транспорт відсутній, крім шахтарського автобусу, який працює за годинами змін.

Наше місто розташоване на відстані 12 км від Красногорівки та Мар’їнки. 13.02.2015 року Гірник обстріляли артилерійськими снарядами, внаслідок чого постраждали ЗОШ 1-ІІ ступенів №18 та дитячий садок. Невже можливо закривати школу в місті, розташованому в зоні АТО?» – риторично запитують автори звернення і закликають докласти всіх зусиль, аби зберегти навчальний заклад.
Loading...Залишити коментар